Dom Planety. W Gniewinie powstanie centrum edukacyjne

2012-09-27 11:42
Dom Planety w Gniewinie
Autor: CKK Architekci Dom Planety w Gniewinie

Gmina Gniewino planuje budowę regionalnej atrakcji turystycznej jaką ma być Dom Planety. Projekt kompleksu przygotowała pracownia architektoniczna CKK Architekci. Dom Planety - Edukacyjne Centrum Innowacji Ekoenergetycznych będzie miejscem, w którym w sposób przystępny i nowoczesny prezentowane będą zagadnienia związane z innowacjami w ekoenergetyce.

Centrum Edukacyjne Dom Planety wg projektu CKK Architekci

W zamyśle projektanów architektura budynków ma za zadanie zaciekawiać, podkreślać innowacyjność i jednocześnie ekologiczne przesłanie przedsięwzięcia. W projekcie wykorzystano rozwiązania oparte na technologiach przyjaznych środowisku. Najważniejsze funkcje obiektu to stworzenie silnego, regionalnego centrum upowszechniającego wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z innowacjami w energetyce.

Centrum Edukacyjne w Gniewinie ma być zbliżone charakterem do podobnych ośrodków europejskich, np. NaturBornholm w Danii, czy tzw. domy planety we Francji. Dom Planety - Edukacyjne Centrum Innowacji Ekoenergetycznych stanie w sąsiedztwie elektrowni Żarnowiec. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 4 tys. mkw.

Obecnie miasto prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy wesprą przedsięwzięcie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej