Dom Kultury Gocław. Trwa budowa nowej placówki na Pradze

2019-09-03 12:34 MS
Dom Kultury Gocław
Autor: Marzena Sarniewicz Dom Kultury Gocław - zdjęcie z budowy (wrzesień 2019)

Dom Kultury Gocław powstaje na warszawskim Gocławiu, obok centrum handlowego Tesco, na rogu ulic Jana Nowaka Jeziorańskiego i Fierdorfa. Na kiedy zaplanowano otwarcie? Jakie funkcje będzie pełnił nowy Dom Kultury Gocław?

Dom Kultury Gocław
Autor: materiały prasowe Dom Kultury Gocław powstanie obok centrum handlowego Tesco, na rogu ulic Jana Nowaka Jeziorańskiego i Fierdorfa

Dom Kultury Gocław - kiedy ruszy budowa?

Z końcem lutego 2019 Urząd Dzielnicy Praga-Południe podpisał umowę na kwotę prawie 40 mln zł. Inwestycja obejmuje budowę nowego centrum edukacyjno-kulturalnego na Gocławiu. Generalnym wykonawcą robót budowlanych została firma MTM Budownictwo z Tarnowa, a projekt architektoniczny powstał w pracowni Biuro 87a. Na placu budowy, tuż obok Tesco, od kilku miesięcy trwają wytężone prace .

Dom Kultury Gocław
Autor: materiały prasowe Dom Kultury Gocław - wizualizacja

Dom Kultury Gocław z ogrodem na dachu

Część dachu budynku zajmie ogród, w którym będzie dużo zieleni. Dzięki temu mieszkańcy Gocławia zyskają nowe miejsce spotkań. Wewnątrz obiektu powstanie też zielone patio. W okół budynku zaprojektowano parking (dla samochodów i rowerów) oraz scenę letnią z widownią.

Jakie funkcje będzie pełnił Dom Kultury Gocław?

Parter budynku ma być podzielony na dwie części funkcjonalne. Powstanie tu Centrum Promocji Kultury (KKG) z salą wielofunkcyjną i wykładową z możliwością prowadzenia zajęć oraz zaplecze socjalne i techniczne. Drugą część zajmie Europejskie Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku.

Na pierwszym piętrze placówki zaprojektowano bibliotekę z wypożyczalnią i czytelnią oraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi. Ostatnią kondygnację zajmie Centrum Promocji Kultury. Będą tu prowadzone zajęcia programowe.

W budynku powstanie również kondygnacja podziemna, na której będą pomieszczenia magazynowe, techniczne, szatnie/wózki, pomieszczenia porządkowe i zaplecze socjalne.

Kiedy zakończy się budowa Domu Kultury Gocław?

Zgodnie z harmonogramem budowa powinna się zakończyć do 10 grudnia 2020 roku. Całkowita powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie około 7 tys. m².

Co ze szkołą na Gocławiu?

Przypomnijmy, że u zbiegu Jana Nowaka-Jeziorańskiego i gen. Fieldorfa ma powstać szkoła podstawowa. Już wiadomo, że roboty budowlane na sąsiedniej działce mają ruszyć jeszcze w 2019 roku. Czytaj więcej>>

Szkoła podstawowa Gocław - Praga Południe
Autor: P.P.B. Ekobud Szkoła podstawowa Gocław - wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej