Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej gotowe. To największy szpital na Lubelszczyźnie

2020-06-17 20:59
Centrum Onkologii w Lublinie
Autor: materiał prasowy Powierzchnia placówki po rozbudowie to 56 000 m², ilość łóżek dla pacjentów hospitalizowanych zwiększy się ze 186 do 500

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej (COZL) zostało przekazane do użytkowania. Wartość inwestycji realizowanej przez Budimex to ponad 129 mln zł. Łączny koszt budowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wraz z wyposażeniem to prawie 550 mln zł.

Otwarcie Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej to największy szpital onkologiczny na Lubelszczyźnie z kilkunastoma  oddziałami z wyspecjalizowanym sprzętem medycznym i profesjonalną kadrą specjalistów. Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej to jedno z najważniejszych ośrodków nie tylko w województwie Lubelskim, ale i w Polsce wschodniej. Dzięki rozbudowie nowoczesny szpital może przyjąć na swoje oddziały nawet 500 osób. Generalny wykonawca - Budimex - uporał się z pracami w ciągu 23 miesięcy.

COZL
Autor: materiały prasowe COZL to największy szpital onkologiczny na Lubelszczyźnie

Budowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Historia budowy szpitala sięga 2011 roku, kiedy w realizację obiektu byli zaangażowani inni wykonawcy. W marcu 2018 ogłoszono przetarg na nową, trzecią w kolejności firmę, która miała dokończyć projekt. Kompleks po poprzednich inwestorach, którzy zostawili budowę na poziomie realizacji około 40% został sfinalizowany przez Budimex.

W ramach kontraktu, określonych w drugim etapie inwestycji, Budimex zajął się m.in. dokończeniem robót budowlanych w zakresie obiektu dydaktyczno-administracyjnego oraz przebudową, rozbudową i nadbudową istniejącego budynku przychodni.

Generalny wykonawca podjął się rozbiórki i postawienia na nowo bloku z częścią łóżkową, rozbudowy oddziału oraz przebudowy i nadbudowy budynku radioterapii. Niezbędne było także m.in. wykonanie zbiornika ciekłego azotu wraz z instalacją zewnętrzną.

Trzeci etap budowy dotyczył modernizacji placówki medycznej - ze względu na zmianę sposobu użytkowania części jednego z budynków, gmach nr 3 i 4 wymagał przebudowy części instalacji wewnętrznych.

Budimex wyposażył także COZL w basen o wymiarach 13,85 x 5,25 m i głębokości 1,35 m oraz dwie wanny SPA z hydromasażem. Wykonał salę do hydroterapii oraz kompleks kuchenny zlokalizowany na dwóch kondygnacjach.

Nazwa inwestycji: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Lokalizacja: ul. Jaczewskiego 7, Lublin
Funkcja: placówka medyczna
Inwestor: Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Generalny wykonawca (od 2018 r.): Budimex
Powierzchnia placówki po rozbudowie: 56 000 m²
Liczba miejsc postojowych: 200
Rozpoczęcie budowy: 2011
Zakończenie budowy: czerwiec 2020

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej