Szpital w Pruszkowie będzie zmodernizowany i rozbudowany

2019-10-17 14:26
Szpital w Pruszkowie
Autor: Moris Polska Elewacja zachodnia szpitala w Pruszkowie

Szpital w Pruszkowie rozbuduje i zmodernizuje firma Moris Polska. Placówka będzie odnawiana z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technicznych i technologicznych. Nowy, trzykondygnacyjny pawilon zaprojektowała pracownia WK Architekci.

Szpital w Pruszkowie
Autor: Moris Polska Elewacja wschodnia szpitala w Pruszkowie

Modernizacja i rozbudowa szpitala w Pruszkowie

W ramach inwestycji wybudowany zostanie pawilon D, w którym znajdą się:

  • tzw. niski parter z barem
  • open space na parterze, gdzie docelowo powstanie oddział na 20 łóżek z zapleczem i infrastrukturą
  • blok operacyjny (3 sale operacyjne i 3 porodowe)
  • blok porodowy z salą cięć cesarskich
  • pracownie badań endoskopowych
  • zakład diagnostyki obrazowej
  • centralna sterylizatornia

Nowy pawilon przylegać będzie do istniejącego już budynku szpitala i będzie z nim połączony. Jego powierzchnia wyniesie 950 m², a powierzchnia całkowita placówki osiągnie 2862 m². W nowych i odnowionych wnętrzach szpitala pojawią się wykładziny antystatyczne i sufity higieniczne. Każda sala operacyjna zostanie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, m.in. kolumny i stoły operacyjne.

Szpital w Pruszkowie
Autor: Moris Polska Elewacja północna szpitala w Pruszkowie

Ponadto Moris Polska wymieni węzeł cieplny na spełniający warunki i wymagania określone w obowiązujących przepisach dla zwiększonej powierzchni użytkowej oraz zbuduje nową studnię awaryjnego zabezpieczenia w wodę głęb. 40 m . Powstaną też nowe drogi i chodniki prowadzące do budynku.

Kiedy zakończy się rozbudowa szpitala w Pruszkowie?

Generalny wykonawca zakończy roboty budowlane do 30 września 2021 roku.

Szpital w Pruszkowie – trochę historii

Szpital w Pruszkowie potocznie zwany „Na Wrzesinie” powstał w 1905 roku jako prywatna klinika psychiatryczna. W latach 60. XX wieku placówkę przejęło państwo. Budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków, co z pewnością przyśpieszy proces inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej