Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu

2007-06-15 12:27

We Wrocławiu powstaje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Projekt realizowany jest przez Cadolto Polska - firmę specjalizującą się w prefabrykowanym budownictwie modułowym. Budynek zostanie oddany  w rekordowym czasie - od momentu podpisania umowy do chwili transportu gotowych elementów, który nastąpił 22 września 2005 roku minęło niespełna sześć miesięcy.

Umowa z Cadolto Polska - firmą specjalizującą się w produkcji i montażu prefabrykowanych budynków administracyjnych i klinicznych - została podpisana pod koniec kwietnia 2005 roku. Cadolto odpowiada za produkcję i montaż elementów budynku, zaś generalnym wykonawcą jest Mostostal Puławy. Zleceniodawcą budowy jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu reprezentujące Ministerstwo Zdrowia. Projekt przewiduje budowę czterokondygnacyjnej budowli (o całkowitej powierzchni 1990 m2), w systemie modułowym. Oznacza to, że pojedyncze części, włącznie z całą wewnętrzną instalacją budynku oraz pełnym wyposażeniem, są w 95% prefabrykowane w fabryce w Cadolto w Cadolzburgu koło Norymbergii w Niemczech. W momencie dostarczania poszczególnych pomieszczeń na teren budowy są one prawie całkowicie gotowe. Proces przygotowania budynku wraz z kompleksowym wyposażeniem jest rekordowo krótki - produkcja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa trwała zaledwie 3 miesiące. Transport poszczególnych części budynku za pomocą przystosowanych do tego celu niskopodłogowych pojazdów rozpoczął się 26 września 2005 a ich montaż modułów potrwa około pięciu dni. Przetransportowanych zostało 48 modułów, o wymiarach 12 lub 16 X 4 m i wadze do 20 ton każdy. Poszczególne moduły będą zestawiane przy użyciu 150 oraz 180 tonowych dźwigów na przygotowaną piwnicę i połączone w jeden, kompleksowy budynek. Fasada zostanie wykonana na miejscu budowy. Budynek Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zostanie oddany do użytku na przełomie października i listopada 2005. Tak krótka realizacja zlecenia w przypadku tradycyjnego budownictwa nie byłaby możliwa do zrealizowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej