Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddane do użytku

2007-05-23 13:56
Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Autor: brak danych

15 grudnia 2005 roku odbyła się we Wrocławiu uroczystość przekazania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Główny pawilon wybudowała firma Cadolto Polska sp. z.o.o, specjalizująca się w prefabrykowanym budownictwie modułowym. Inwestycję tą wyróżnia rekordowy czas oddania budynku do użytku.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu to przykład szybkiego i efektywnego budowania obiektów. Za produkcję i montaż głównego pawilonu odpowiadała firma Cadolto, zaś generalnym wykonawcą był Mostostal Puławy.

Budynek powstał przy użyciu modułów wyprodukowanych w Norymbergii, które zostały przetransportowane i zamontowane we Wrocławiu. Zaskakujący jest czas budowy centrum. Zostało ono oddane do użytku 3 miesiące od momentu rozpoczęcia prac. To dzięki połączeniu poszczególnych modułów w jeden budynek.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to budynek czterokondygnacyjny z piwnicą. Powierzchnia całkowita to 1990 m kw. Budynek jest wyposażony w klimatyzację oraz windę. Fasady zewnętrzne zostały wykonane z blachy i szkła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej