Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddane do użytku

2007-05-23 13:56
Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
Autor: brak danych

15 grudnia 2005 roku odbyła się we Wrocławiu uroczystość przekazania Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Główny pawilon wybudowała firma Cadolto Polska sp. z.o.o, specjalizująca się w prefabrykowanym budownictwie modułowym. Inwestycję tą wyróżnia rekordowy czas oddania budynku do użytku.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu to przykład szybkiego i efektywnego budowania obiektów. Za produkcję i montaż głównego pawilonu odpowiadała firma Cadolto, zaś generalnym wykonawcą był Mostostal Puławy.

Budynek powstał przy użyciu modułów wyprodukowanych w Norymbergii, które zostały przetransportowane i zamontowane we Wrocławiu. Zaskakujący jest czas budowy centrum. Zostało ono oddane do użytku 3 miesiące od momentu rozpoczęcia prac. To dzięki połączeniu poszczególnych modułów w jeden budynek.

Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to budynek czterokondygnacyjny z piwnicą. Powierzchnia całkowita to 1990 m kw. Budynek jest wyposażony w klimatyzację oraz windę. Fasady zewnętrzne zostały wykonane z blachy i szkła.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej