Budowa płockiego muzeum

2007-06-18 17:01
muzeum
Autor: brak danych

W Płocku przy ulicy Tumskiej rozpoczęła się budowa trzeciego gmachu Muzeum Mazowieckiego. Nowy budynek powstanie z granitowych bloków, szklanych tafli i piaskowca.

Gmach będzie siedzibą zbiorów historycznych muzeum. W piwnicach znajdą się magazyny i pomieszczenia techniczne. Na parterze: główne wejście, przestronny hol, kawiarnia, szatnia, biura. Na pierwszym i drugim piętrze zwiedzających zachwycić ma nowoczesna, multimedialna ekspozycja opowiadająca historię Płocka oraz prezentująca skarby działów archeologii i numizmatyki.

Budynek Muzeum Mazowieckiego zaprojektowali płoccy architekci Tomasz Królikowski i Jerzy Jaworski. Zaproponowali oni nowoczesny obiekt z granitowych bloków, szklanych tafli i piaskowca. Przestrzenny i elegancki budynek na pewno odmieni reprezentacyjną ulicę miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej