Budimex buduje w Świnoujściu

2012-12-03 11:17
port świnoujscie
Autor: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA Za dwa lata port w Świnoujściu będzie miał nowe stranowisko promowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą.

Port Świnoujście jest największym portem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych na Bałtyku. Czeka go kolejna duża inwestycja. Umowę z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisało konsorcjum firm Budimex (lider) i Ferrovial Agroman (partner).

Konsorcjum firm: Budimex S.A. (lider) oraz Ferrovial Agroman S.A. (partner) zostało wybrane w postępowaniu o zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego. Umowa ma wartość 68,5 mln złotych. Nowe inwestycja w Świnoujściu umożliwi obsługiwanie promów o długości do 220 m, obsługa których w tej chwili nie jest w porcie możliwa.

W ramach kontraktu konsorcjium Budimex-Ferrovial wybuduje stanowisko promowe, nabrzeże do cumowania i obsługi promów, galerię pasażerską, rękaw pasażerski łączący galerię z promem. Wykonawca w ramach inwestycji rozbuduje infrastrukturę drogową, parkingi, place manewrowe, a także wybuduje sieci wodno–kanalizacyjne, elektroenergetyczne i teletechniczne.

Inwestycja w porcie Świnoujście obejmuje nabrzeże o długości 242,15 m i głębokości technicznej 12 m. Zakońćzenie inwestycji jest planowane na koniec 2014 roku. Budimex realizuje podobne inwestycje w Darłowie, Szczecinie, Rydzynie i Przemyślu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej