Autostrada A4. Budowa autostrady na odcinku Tarnów - Dębica będzie kontynuowana

2013-05-08 12:47
Autostrada A4. Dokończenie odcinka Tarnów - Dębica
Autor: GDDKiA Prace przy budowe autostrady A4 na odcinku Tarnów-Dębica

GDDKiA wybrała konsorcjum firm Heilit Woerner Budowlana i Budimex, które będzie kontynuowało budowę autostrady A4 między Tarnowem i Dębicą. Wartość kontraktu wyniesie 981 mln zł. 35-kilometrowy odcinek będzie gotowy za 1,5 roku.

Drogi w Polsce: autostrada A4 między Tarnowem i Dębicą będzie kontynuowana

Budowa autostrady A4 na odcinku Tarnów - Dębica będzie dokończona. GDDKiA wybrała konsorcjum firm Heilit Woerner Budowlana i Budimex, które będzie kontynuowało prace na 35-kilometrowym odcinku autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia wraz z drogami dojazdowymi, a także odbudową dróg lokalnych. Wykonawca na dokończenie odcinka autostrady A4 będzie miał 18 miesięcy.

Zakres prac obejmuje budowę: dwóch węzłów autostradowych: Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia, 5 mostów, 9 wiaduktów w ciągu autostrady, 11 wiaduktów nad autostradą oraz 3 przejść dla zwierząt, 1 estakady i 1 przejście dla pieszych. Przy autostradzie powstaną dwa miejsca obsługi podróżnych – MOP Jastrząbka i MOP Jawornik.

Budowa autostrady A4 współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość kontraktu wyniesie 981,5 mln zł.

W lipcu 2012 roku GDDKiA zerwała umowę na budowę odcinka Tarnów - Dębica w ciągu autostrady A4 z konsorcjum firm, które go wówczas budowało - SIAC Construction, PBG, Apriva i Hydrobudowy Polska, ponieważ nie wywiązało się ono z zapisów kontraktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej