Autostrada A4. Budowa autostrady na odcinku Tarnów - Dębica będzie kontynuowana

2013-05-08 12:47
Autostrada A4. Dokończenie odcinka Tarnów - Dębica
Autor: GDDKiA Prace przy budowe autostrady A4 na odcinku Tarnów-Dębica

GDDKiA wybrała konsorcjum firm Heilit Woerner Budowlana i Budimex, które będzie kontynuowało budowę autostrady A4 między Tarnowem i Dębicą. Wartość kontraktu wyniesie 981 mln zł. 35-kilometrowy odcinek będzie gotowy za 1,5 roku.

Drogi w Polsce: autostrada A4 między Tarnowem i Dębicą będzie kontynuowana

Budowa autostrady A4 na odcinku Tarnów - Dębica będzie dokończona. GDDKiA wybrała konsorcjum firm Heilit Woerner Budowlana i Budimex, które będzie kontynuowało prace na 35-kilometrowym odcinku autostrady A4 od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia wraz z drogami dojazdowymi, a także odbudową dróg lokalnych. Wykonawca na dokończenie odcinka autostrady A4 będzie miał 18 miesięcy.

Zakres prac obejmuje budowę: dwóch węzłów autostradowych: Dębica – Żyraków i Dębica – Pustynia, 5 mostów, 9 wiaduktów w ciągu autostrady, 11 wiaduktów nad autostradą oraz 3 przejść dla zwierząt, 1 estakady i 1 przejście dla pieszych. Przy autostradzie powstaną dwa miejsca obsługi podróżnych – MOP Jastrząbka i MOP Jawornik.

Budowa autostrady A4 współfinansowana jest ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość kontraktu wyniesie 981,5 mln zł.

W lipcu 2012 roku GDDKiA zerwała umowę na budowę odcinka Tarnów - Dębica w ciągu autostrady A4 z konsorcjum firm, które go wówczas budowało - SIAC Construction, PBG, Apriva i Hydrobudowy Polska, ponieważ nie wywiązało się ono z zapisów kontraktu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej