Apsys modernizuje Rondo Rataje w Poznaniu: nowa infrastruktura przy centrum handlowym Łacina

2011-08-23 14:36
Apsys modernizuje Rondo Rataje w Poznaniu
Autor: Apsys Polska

W związku z budową centrum handlowego Łacina w Poznaniu firma Apsys Polska przy udziale Miasta Poznań rozpocznie w przyszłym roku modernizację Ronda Rataje i budowę nowej infrastruktury drogowej w obrębie kompleksu. Inwestycja Rondo Rataje będzie finansowana przez Centrum Łacina Sp. z o.o. oraz Miasto Poznań.

Centrum handlowe Łacina w Poznaniu: łączna powierzchnia najmu 95 tys. mkw.

Równolegle z budową CH Łacina nastąpi modernizacja i budowa infrastruktury drogowej, której celem będzie zwiększenie przepustowości Ronda Rataje we wszystkich kierunkach.

W marcu br. firma Apsys Polska zawarła porozumienie z Urzędem Miasta Poznań i podpisała aneks do umowy dotyczącej wymiany gruntów. „Dzięki temu rozpoczęliśmy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę CH Łacina. Tempa nabrały również prace związane z planowaną przebudową infrastruktury drogowej. W maju podpisaliśmy umowę z Tebodin Poland Sp. z o.o. na opracowanie dokumentacji związanej  z budową nowego i przebudową istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie Ronda Rataje” mówi Marcin Stokowiec, Dyrektor ds. Inwestycji.

Rondo Rataje - modernizacja

Umowa z Tebodin Poland obejmuje wykonanie pełnego zakresu prac projektowych, łącznie z uzyskaniem pozwoleń niezbędnych do wykonywania robót budowlanych. W ramach umowy firma przygotuje dokumentację przetargową, która posłuży do wyboru wykonawcy robót, a także będzie sprawować nadzór autorski nad realizacją inwestycji.

Zaplanowana przebudowa ma charakter kompleksowy. Prace drogowe obejmą zarówno samo Rondo Rataje, jak i przyległe do niego ulice Bolesława Krzywoustego i Jana Pawła. Dzięki zwiększeniu liczby pasów ruchów i przeniesieniu ruchu pieszego pod istniejące drogi w znaczący sposób poprawi się przepustowość istniejącego układu drogowego w tym rejonie. Zapewni to bardzo dobre skomunikowanie z pozostałymi dzielnicami, a także zwiększy komfort podróży i poziom bezpieczeństwa. Prace drogowe będą prowadzone równolegle z planowaną na przyszły rok budową CH Łacina. Zgodnie z założeniami potrwają one około 12 miesięcy.

W trakcie prowadzenia robót drogowych inwestor nie przewiduje zamknięcia ulic, dopuszcza jedynie czasowe przewężania dróg. Ogólne zasady organizacji ruchu w trakcie trwania prac drogowych będą uzgodnione z władzami Miasta Poznań. Planowe otwarcie CH Łacina odbędzie się w drugiej połowie 2014 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej