Poznań: w przyszłym roku ma ruszyć budowa centrum handlowego Łacina

2011-03-25 14:08
Centrum handlowe Łacina
Autor: od Effective Public Relations

Firma Apsys Polska podpisała z miastem Poznań aneks do umowy dotyczący wymiany gruntów. Porozumienie otwiera deweloperowi drogę do otrzymania pozwolenia na budowę centrum handlowego Łacina. Spółka planuje rozpoczęcie prac w przyszłym roku.

- Osiągnięcie porozumienia z miastem sprawiło, że nasze plany inwestycyjne nabiorą tempa. Budowę Łaciny chcemy rozpocząć w ciągu roku, a zakończyć w ciągu 24 miesięcy – mówi Maciej Wróblewski, wiceprezes i dyrektor działu rozwoju Apsys Polska.

Zobacz także: Poznań będzie miał dworzec na EURO 2012

Nowe galeria w Poznaniu będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 95 tys. m2. Planowanych jest 300 punktów handlowych i usługowych, w tym 220 butików oraz 55 sklepów o średniej i dużej powierzchni. Znajdą się tu sklepy spożywcze, odzież, obuwie, multimedia, książki i prasa, kosmetyki, artykuły dla dzieci i niemowląt aż po wyposażenie wnętrz.

Część restauracyjna pomieści 25 restauracji i punktów gastronomicznych. W Łacinie znajdą się między innymi: Carrefour, Leroy Merlin, Electro World, Empik, Smyk, Sephora, Douglas, H&M, C&A, Mango, Deichmann, Apart, W. Kruk oraz Multikino z 11 nowoczesnymi salami. Dla klientów zaplanowo 3200 miesc parkingowych.

Inwestor zawarł umowy z około 100 najemcami, którzy zadeklarowali chęć wydzierżawienia aż 65% powierzchni handlowo-użytkowej centrum.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej