Poznań: w przyszłym roku ma ruszyć budowa centrum handlowego Łacina

2011-03-25 14:08
Centrum handlowe Łacina
Autor: od Effective Public Relations

Firma Apsys Polska podpisała z miastem Poznań aneks do umowy dotyczący wymiany gruntów. Porozumienie otwiera deweloperowi drogę do otrzymania pozwolenia na budowę centrum handlowego Łacina. Spółka planuje rozpoczęcie prac w przyszłym roku.

- Osiągnięcie porozumienia z miastem sprawiło, że nasze plany inwestycyjne nabiorą tempa. Budowę Łaciny chcemy rozpocząć w ciągu roku, a zakończyć w ciągu 24 miesięcy – mówi Maciej Wróblewski, wiceprezes i dyrektor działu rozwoju Apsys Polska.

Zobacz także: Poznań będzie miał dworzec na EURO 2012

Nowe galeria w Poznaniu będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 95 tys. m2. Planowanych jest 300 punktów handlowych i usługowych, w tym 220 butików oraz 55 sklepów o średniej i dużej powierzchni. Znajdą się tu sklepy spożywcze, odzież, obuwie, multimedia, książki i prasa, kosmetyki, artykuły dla dzieci i niemowląt aż po wyposażenie wnętrz.

Część restauracyjna pomieści 25 restauracji i punktów gastronomicznych. W Łacinie znajdą się między innymi: Carrefour, Leroy Merlin, Electro World, Empik, Smyk, Sephora, Douglas, H&M, C&A, Mango, Deichmann, Apart, W. Kruk oraz Multikino z 11 nowoczesnymi salami. Dla klientów zaplanowo 3200 miesc parkingowych.

Inwestor zawarł umowy z około 100 najemcami, którzy zadeklarowali chęć wydzierżawienia aż 65% powierzchni handlowo-użytkowej centrum.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej