Wieżowce na osiedlu Tysiąclecia

2007-06-15 17:44

Na katowickim osiedlu Tysiąclecia wybudowane zostaną dwa nowe wieżowce. Powstaną przy rondzie Sławika, na terenach dawnego placu budowy. Ich projekt wykonała firma Arch-Pro z Krakowa.

Działkę pod budowę kupiła od Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" firma Activ Investment Sp. z o.o. z Krakowa Teren jest wyjątkowo atrakcyjny, znajduje się bowiem niedaleko centrum Katowic, Drogowej Trasy Średnicowej i Aurostrady A4. O popularności tych terenów świadczą też ceny mieszkań w pozostałych blokach tego osiedla - za metr kwadratowy płaci około 4 000 zł.

Powierzchnia całkowita wynosi ok. 24 970 m2. Budowa dwóch czternastopoziomowych obiektów rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia 2007 roku. Powstaną wtedy mieszkania o powierzchni od 26 do 120 m2.

Budowa wzbudza liczne kontrowersje wśród okolicznych mieszkańców. Protestują osoby, dla których teren był jedyną oazą spokoju w okolicy. Argumenty odpierają władze SP "Piast". Dla spółdzielni utrzymywanie działek stanowiło tylko dodatkowy problem. Zarząd zapewnia również, że decyzja o sprzedaży była podejmowana przy udziale osób reprezentujących mieszkańców.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej