Starter III - mikroapartamenty we Wrocławiu prawie gotowe

2019-10-16 12:32
Starter III
Autor: AP Szczepaniak Mikroapartamenty Starter III zaprojektowała pracownia AP Szczepaniak

Starter III to nowa inwestycja, która pojawiła się u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej we Wrocławiu. Budowa mikroapartamentowca dobiega końca. Inwestycja powstała na zlecenie spółki Dolnośląskie Inwestycje. Projekt oryginalnego budynku stworzyła pracownia AP Szczepaniak

Starter III we Wrocławiu
Autor: AP Szczepaniak Inwestorem mikroapartamentowca Starter III we Wrocławiu jest spółka Dolnośląskie Inwestycje

Trzeci mikroapartamentowiec Starter prawie gotowy

Nowy Starter III jest jednym z trzech mikroapartamentowców, które już powstały we Wrocławiu. Dwa pierwsze zostały wybudowane w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Przypomnijmy, że pierwsze prace budowlane w inwestycji Starter III ruszyły w połowie 2017roku. Budowa zakończy się w IV kwartale 2019 roku. Starter III ma powierzchnię ok. 6,5 tys. m², powstało w nim 255 mikroapartamentów (min. powierzchnia 12 m²).

Kaskadowa konstrukcja budynku Starter III

Starter III w głównej części będzie miał 7 kondygnacji. Od strony południowo-wschodniej, ze względu na przepisy dotyczące przesłaniania światła, ilość kondygnacji została zmniejszona schodkowo - od szóstej do piątej. Powstaną na nich tarasy użytkowe. Na parterze budynku powstały pomieszczenia pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Starter III - oryginalna elewacja mikroapartamentowca

Starter III został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z przełomu XIX i XX m.in. szpitala, w którym obecnie mieści się zespół budynków Angel Care, gimnazjum oraz kościoła z połowy XX w. Dodatkowo w pobliżu jest również nowoczesne centrum handlowe Wroclavia. Agnieszka Szczepaniak, architekt z pracowni AP Szczepaniak tłumaczy, że usytuowanie mikroapartamentowca wpłynęło na charakter elewacji. Rozplanowanie okien oraz samych materiałów elewacyjnych, ma zacierać podział pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Fasadę od strony zewnętrznej zdobią elementy kompozycyjne różne od siebie, które łączą się ze sobą już od parteru i układają się na ścianach jak klocki w Tetris. Po przeciwnej stronie elewacja jest bardzo prosta. Wybrano kolor biały, aby rozjaśnić przestrzeń niewielkiego dziedzińca. Dodatkowo zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina współgra z otaczając obiekt historyczną zabudową. Kolor elewacji to nawiązanie do nowoczesnej galerii Wroclavia.

Zaprojektowaliśmy ten ciekawy układ wykorzystując dwa materiały: szkło i płytki elewacyjne – wyjaśnia architekt Agnieszka Szczepaniak z pracowni AP Szczepaniak. – Od wewnętrznej strony budynku mamy zupełnie inny świat – podkreśla.

Mikroapartamenty Starter III we Wrocławiu
Autor: AP Szczepaniak Mikroapartamentowiec Starter III powstanie we Wrocławiu u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej

Nazwa inwestycji: Starter III
Lokalizacja: Wrocław, zbieg ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej
Funkcja: mikroapartamentowiec
Inwestor: Dolnośląskie Inwestycje S.A.
Projektant: AP Szczepaniak
Całkowita powierzchnia: 6,5 tys. m²
Liczna mikroapartamentów: 225
Liczba kondygnacji: 5-7
Rozpoczęcie budowy: lipiec 2017
Zakończenie budowy: IV kwartał 2019

Czytaj więcej