Wroclavia – nowoczesny kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

2015-12-01 11:59
Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

W centrum Wrocławia powstanie nowoczesny kompleks handlowo-biurowy Wroclavia. Firma Warbud wykona stan surowy zamknięty realizacji. Inwestortem jest firma WOOD Sp. z o.o. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię IMB Asymetria Architekci.

Spółka Warbud podpisała kontrakt na budowę centrum o charakterze handlowym, biurowym i rozrywkowym. Obiekt powstanie we Wrocławiu, u zbiegu ulic Borowskiej i Suchej. Inwestorem jest WOOD Sp. z o.o., w której 100 % udziałów posiada firma Unibail-Rodamco, notowana na giełdzie jako europejska spółka inwestycyjna oraz deweloperska. Budynek będzie miał łączną powierzchnię 71 000 m² i powstanie na terenie dawnego dworca autobusowego PKS. W centrum Wroclavia znajdzie się 200 sklepów, biura, rozbudowana strefa restauracyjna oraz kino i pierwszy w mieście IMAX. Kompleks zintegrowano z podziemnym dworcem autobusowym, o powierzchni 5000 m². Będzie on przestronny, jasno oświetlony i łatwo dostępny zarówno z ulicy, jak i wnętrza centrum. W budynku znajdą się garaże podziemne i nadziemne, w sumie zaplanowano 2300 miejsc parkingowych. Dla rowerzystów przewidziano postoje na zewnątrz budynku oraz kryty parking w środku. Wystrój wnętrz w centrum Wroclavia opracowuje paryska pracownia Saguez&Partners. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2017.

W ramach realizacji stanu surowego zamknietego firma Warbud wykona: roboty ziemne (ostatnia warstwa ok. 50 cm), kotwienie płyty fundamentowej, uziom fundamentowy  i połączenia wyrównawcze w zakresie konstrukcji, kanalizację podposadzkową, konstrukcje żelbetowe oraz stalowe, stropy prefabrykowane sprężone, posadzki betonowe oraz żywiczne w garażach, izolacje przeciwwodne i termiczne wewnątrz części podziemnej, roboty murowe, prace malarskie niewykończonych powierzchni elementów betonowych i murowych, pokrycia dachowe.

Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu
Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

Nazwa inwestycji: Wroclavia
Lokalizacja: Wrocław, zbieg ulic Borowskiej i Suchej
Funkcja: komercyjna
Inwestor: WOOD Sp.z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud
Projektant: IMB Asymetria Architekci
Powierzchnia całkowita: 71 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 2300
Zakończenie budowy: IV kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej