Wroclavia – nowoczesny kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

2015-12-01 11:59
Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

W centrum Wrocławia powstanie nowoczesny kompleks handlowo-biurowy Wroclavia. Firma Warbud wykona stan surowy zamknięty realizacji. Inwestortem jest firma WOOD Sp. z o.o. Obiekt został zaprojektowany przez pracownię IMB Asymetria Architekci.

Spółka Warbud podpisała kontrakt na budowę centrum o charakterze handlowym, biurowym i rozrywkowym. Obiekt powstanie we Wrocławiu, u zbiegu ulic Borowskiej i Suchej. Inwestorem jest WOOD Sp. z o.o., w której 100 % udziałów posiada firma Unibail-Rodamco, notowana na giełdzie jako europejska spółka inwestycyjna oraz deweloperska. Budynek będzie miał łączną powierzchnię 71 000 m² i powstanie na terenie dawnego dworca autobusowego PKS. W centrum Wroclavia znajdzie się 200 sklepów, biura, rozbudowana strefa restauracyjna oraz kino i pierwszy w mieście IMAX. Kompleks zintegrowano z podziemnym dworcem autobusowym, o powierzchni 5000 m². Będzie on przestronny, jasno oświetlony i łatwo dostępny zarówno z ulicy, jak i wnętrza centrum. W budynku znajdą się garaże podziemne i nadziemne, w sumie zaplanowano 2300 miejsc parkingowych. Dla rowerzystów przewidziano postoje na zewnątrz budynku oraz kryty parking w środku. Wystrój wnętrz w centrum Wroclavia opracowuje paryska pracownia Saguez&Partners. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2017.

W ramach realizacji stanu surowego zamknietego firma Warbud wykona: roboty ziemne (ostatnia warstwa ok. 50 cm), kotwienie płyty fundamentowej, uziom fundamentowy  i połączenia wyrównawcze w zakresie konstrukcji, kanalizację podposadzkową, konstrukcje żelbetowe oraz stalowe, stropy prefabrykowane sprężone, posadzki betonowe oraz żywiczne w garażach, izolacje przeciwwodne i termiczne wewnątrz części podziemnej, roboty murowe, prace malarskie niewykończonych powierzchni elementów betonowych i murowych, pokrycia dachowe.

Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu
Kompleks handlowo-biurowy Wroclavia
Autor: mat.: Warbud SA Wroclavia kompleks handlowo-biurowy we Wrocławiu

Nazwa inwestycji: Wroclavia
Lokalizacja: Wrocław, zbieg ulic Borowskiej i Suchej
Funkcja: komercyjna
Inwestor: WOOD Sp.z o.o.
Generalny wykonawca: Warbud
Projektant: IMB Asymetria Architekci
Powierzchnia całkowita: 71 000 m²
Liczba miejsc parkingowych: 2300
Zakończenie budowy: IV kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej