Otwarcie centrum opieki nad seniorami Angel Care

2016-04-27 15:39
Centrum Seniora Angel Care
Autor: materiał prasowy Centrum opieki nad seniorami Angel Care we Wrocławiu

Centrum seniora Angel Care oficjalnie rozpoczęło działalność. Wprowadzają się już pierwsi mieszkańcy, którzy są witani przez personel w kolorowych uniformach. Będzie to miejsce oferujące zupełnie nową jakość opieki nad osobami starszymi.

Dobiegły końca prace związane z generalnym remontem dwóch zabytkowych budynków po dawnym szpitalu Uniwersytetu Medycznego.
Nowe centrum opieki nad seniorami znajduje się przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu. Z zewnątrz zabytkowe budynki prezentują się okazale. Wykonawcy, firmie Eiffage Polska Budownictwo, udało się zachować historyczną wartość obiektów. Wnętrza również są prawie gotowe. Na kondygnacjach od 0 do 4 zakończyło się malowanie, układanie wykładzin, montaż opraw oświetleniowych oraz wyposażenia łazienek. Ostatnie prace trwają na piątym pietrze.

Ośrodek podzielono na niezależne części. Apartamenty chronione czyli takie gdzie na życzenie przygotowywane będą zdrowe posiłki, pomieszczenie będzie regularnie sprzątane oraz zaopatrywane w bieliznę pościelową i ręczniki. Istnieje również możliwość korzystania z usług indywidualnego opiekuna. Druga część to dom opieki z rozbudowanym centrum chorób demencyjnych. Do każdego segmentu jest osobne wejście. W centrum będzie około 250 miejsc dla seniorów.

W ogrodzie powstało boisko do gry w bule. Są też stoliki szachowe, a niebawem pojawią się budki lęgowe dla ptaków. Gotowy jest również parking dla mieszkańców apartamentów chronionych. Na działce wybudowano również nowy obiekt, który będzie pełnił funkcję socjalno-administracyjną. Z kolei od strony ul. Borowskiej, w budynku dawnej kaplicy, powstanie sala konferencyjna Angel Care.

W budowę centrum Angel Care zainwestowała grupa deweloperska Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing. Generalnym wykonawcą była firma Eiffage Polska Budownictwo.

Centrum Seniora Angel Care
Autor: materiał prasowy

Nazwa inwestycji: Angel Care
Lokalizacja: ul. Dyrekcyjna we Wrocławiu
Inwestor: Angel Poland Group i sieć centrów opieki MD Nursing
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
Zakończenie budowy: przełom lutego i marca 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej