Liberty Tower i Postępu Apartments - mieszkania na wynajem pod marką Inspirentals

2019-06-17 15:18
Liberty Tower
Autor: Golub GetHouse W głównej wieży Liberty Tower będzie prawie 500 apartamentów

Pod nową marką Inspirentals Golub GetHouse będą powstawały projekty w sektorze mieszkań na wynajem. W ramach zadania na Woli powstaje m.in. Liberty Tower. To 140-metrowy wieżowiec w którym znajdzie się ok. 500 mieszkań na wynajem oraz hotel. Planowana jest również budowa Postępu Apartments. W sumie deweloper chce oddać do użytku około 1 500 mieszkań na wynajem.

Liberty Tower - działka
Autor: Google Earth Pro 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower wyrośnie na tej działce u zbiegu ulic Żelaznej i Grzybowskiej w Warszawie.

Nowa markę Inspirentals stworzy doświadczona firma deweloperska i inwestycyjna, która już od ponad pół wieku działa na rynkach nieruchomości w Europie i Stanach Zjednoczonych. Golub GetHouse ma na swoim koncie kilka biurowców w Warszawie, m.in. Warsaw Financial Center, w którym ma siedzibę. Na warszawskiej Woli buduje zaś obecnie potężny kompleks biurowy Mennica Legacy Tower. Jednak w najbliższych latach ten deweloper zamierza budować głównie budynki z mieszkaniami na wynajem oraz prywatne akademiki. Pierwszy wieżowiec z mieszkaniami na wynajem - Liberty Tower powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Budowa wieżowca ruszy w II kwartale 2020 roku. W zakończonym w maju 2018 r. międzynarodowym konkursie na koncepcję Liberty Tower, inwestor wybrał nowojorski oddział amerykańskiej pracowni Arquitectonica. Budowa drugiej inwestycji - Postępu Apartments ma ruszyć w I kwartale 2020 roku. Powstanie ona  na warszawskim Służewcu przy ulicy Postępu. Za projekt architektoniczny odpowiada Grupa 5 Architekci.

Jaki będzie wieżowiec Liberty Tower?

W 140-metrowej wieży mieszkalnej z kaskadowym dachem, powstanie ok. 500 mieszkań na wynajem oraz hotel jednego z wiodących operatorów na świecie. W budynku będzie też czterokondygnacyjny parking podziemny. Inwestycja powstanie przy skrzyżowaniu ulic Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Rozpoczęcie budowy wieżowca projektu amerykańskiej pracowni architektonicznej Arquitectonica zaplanowano na II kwartał 2020 roku.

Inwestycja Postępu Apartments

Postępu Apartments to cztery połączone ze sobą budynki. W inwestycji ma powstać 371 jednostek mieszkalnych o zróżnicowanych metrażach od 26 do 71 m², które wynająć będzie można w pełni wyposażone. W ofercie znajdą się również mieszkania z pakietami wykończeniowymi. Przyszli mieszkańcy kompleksu będą mieli do dyspozycji m.in. siłownię ze strefą spa, pokoje TV, pokoje gier, strefę chillout, czytelnię, salę konferencyjną czy punkt odbioru paczek. Na parterze budynku od strony ulicy Postępu zaplanowano zaplecze usługowe z restauracjami, kawiarniami czy sklepami spożywczymi.

Liberty Tower i Postępu Apartments z mieszkaniami na wynajem

W czasie ubiegłorocznej konferencji firmy badawczej PMR Marcin Panek z Golub GetHouse tłumaczył, że dla fundusze biurowce stały się inwestycją obarczoną zbyt dużym ryzykiem. Co innego budynki z mieszkaniami na wynajem. Liberty Tower i Postępu Apartments są odpowiedzią na rosnący popyt na nie.

W firmie Mzuri, która zarządza ponad 3 tys. mieszkań na wynajem twierdzą, że rośnie popularność najmu jako formy zamieszkania. Dowodem są rosnące czynsze i spadające stopy pustostanów. I to mimo bardzo dużego popytu inwestycyjnego na mieszkania, skutkującego wzrostem ich podaży. Według analityków Mzuri, dzieje się tak m.in. za sprawą rosnącej liczby najemców z zagranicy, zwłaszcza ze Wschodu, ale także rosnącej siły nabywczej mieszkańców miast dzięki wzrostowi wynagrodzeń i niskiemu bezrobociu. W Mzuri zwracają uwagę, że coraz więcej właścicieli mieszkań położonych w atrakcyjnych lokalizacjach decyduje się na najem krótkookresowy, bo zapewnia wyższe zyski.

Liberty Tower czynszówką dla białych kołnierzyków

Nie wiadomo czy taki model wynajmu przyjmie Golub GetHouse, bo zbuduje swoją czynszówkę bardzo blisko szybko rozwijającego się centrum Warszawy, gdzie obecnie powstaje ok. 700 tys. m² biur, w tym wspomniany kompleks Mennica Legacy Tower. Deweloper informuje, że w 140-metrowym Liberty Tower znajdzie się ok. 500 nowoczesnych mieszkań na wynajem wraz z pełną infrastrukturą udogodnień dla mieszkańców, m.in. całodobową recepcją, centrum fitness, kortem do squasha, salą do przyjęć i relaksu, salą konferencyjną, salą kinową, basenem z jacuzzi, miejscami do grillowania oraz zielonymi tarasami. W podium wieży znajdować się będzie wysokiej klasy hotel.

Liberty Tower - działka
Autor: Google Earth Pro Liberty Tower powstanie niemal w samym centrum Warszawy.

– Liberty Tower będzie naszą pierwszą tego typu inwestycją w Polsce, jednak posiadamy ogromne doświadczenie w tym sektorze wyniesione z USA – nasza grupa realizuje budynki oferujące mieszkania na wynajem od ponad 55 lat, a tylko w ostatnim roku wybudowała kilka tego rodzaju budynków wieżowych w Chicago oraz w San Francisco – mówi Czarek Jarząbek, założyciel i prezes Golub GetHouse.

Liberty Tower uszanuje zabytki

Dodajmy, że . wraz z domem Duschika, pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych “Duschik & Scholze”, powstałej w latach 1875-1876. W Golub GetHouse zapewniają, że wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nowy projekt.

Liberty Tower - działka
Autor: Google Earth Pro Liberty Tower powstanie na działce, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego.

Gdzie w Warszawie powstanie wieżowiec Liberty Tower?

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie

Quiz. Czy rozpoznasz te warszawskie wieżowce?

Warszawskie wieżowce należą do najwyższych w Polsce. W pierwszej 10 najwyższych budynków, aż 8 powstało w stolicy. Czy rozpoznasz je po fragmencie elewacji? Zadanie nie jest łatwe!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej