Kameralna – nowoczesny kompleks wielorodzinny powstaje na nadwiślańskich terenach Dolnego Mokotowa w Warszawie

Kameralna to nowoczesny kompleks mieszkaniowy realizowany przez SGI, położony w pobliżu Wisły. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Bluszczańskiej, na terenie Dolnego Mokotowa. Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań. Planowany termin zakończenia inwestycji przypada na IV kwartał 2026 roku.

Spis treści

  1. Charakterystyka osiedla Kameralna
  2. Dolny Mokotów – lokalizacja osiedla Kameralna
  3. Kolorystka osiedla Kameralna
Debata Muratora: Czyste powietrze
Materiał sponsorowany
Materiał sponsorowany

Charakterystyka osiedla Kameralna

Kameralna to zespół trzech trzypiętrowych budynków z antresolami. Są one połączone garażem podziemnym i tworzą zamknięty, butikowy kompleks z zielonym patio, estetyczną małą architekturą oraz nowoczesnym placem zabaw. Każdy z budynków ma osobną klatkę schodową, co sprzyja prywatności i ogranicza wewnętrzny ruch mieszkańców.

Za projekt kompleksu odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates. Bryły budynków zostały przesunięte względem osi, dzięki czemu przełamano ich symetryczną formę. Fasady wyróżnia regularny układ przeszkleń, wnęk oraz loggii z podcięciami. Na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano rozmieszczone asymetrycznie penthouse’y z antresolami i prywatnymi tarasami dachowymi. 

Polecamy: 

Osiedle Kameralna

i

Autor: materiały prasowe SGI Kameralna to nowoczesny kompleks wielorodzinny położony nieopodal Wisły, przy ul. Bluszczańskiej na terenie Dolnego Mokotowa

Inwestycja Kameralna zakłada budowę 59 apartamentów, głównie 2- i 3-pokojowych, w tym 7 ekskluzywnych penthouse’ów z antresolami, przeszkleniami oraz tarasami dachowymi wyposażonymi w zieleń i pergole. Lokale na parterze będą miały zapewniony dostęp do ogródków jako naturalne przedłużenie części dziennej. Do dyspozycji mieszkańców przewidziano 102 miejsca postojowe w garażu podziemnym, boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie.

W projekcie zaplanowano funkcjonalne przestrzenie wspólne, m.in.:

  • lobby z usługą concierge,
  • strefę fitness z sauną,
  • przestrzeń do relaksu,
  • kącik dla dzieci,
  • bezpieczny plac zabaw.

Ponadto nad garażem zaprojektowano ogródki lokatorskie, łagodne nasypy oraz ścieżki spacerowe wśród zieleni i elementów małej architektury. Niemal 40% powierzchni osiedla mieszkaniowego Kameralna będzie zajmować zieleń – dotyczy to zarówno stref prywatnych, jak i ogólnodostępnych.

Od strony ulicy Bluszczańskiej zaplanowano trzy lokale usługowe.

Polecamy:

Apartamenty na osiedlu mieszkaniowym Kameralna zostaną wyposażone m.in. w:

Na terenie osiedla przewidziano monitoring oraz system kontroli dostępu.

Inwestycja Kameralna
Liczba budynków 3 trzypiętrowe
Liczba mieszkań 59 
Liczba lokali usługowych 3
Lokalizacja Warszawa, ul. Bluszczańska
Deweloper SGI
Projekt Kuryłowicz & Associates
Termin zakończenia inwestycji IV kwartał 2026 roku
Osiedle Kameralna

i

Autor: materiały prasowe SGI Kameralna to nowoczesny kompleks wielorodzinny położony nieopodal Wisły, przy ul. Bluszczańskiej na terenie Dolnego Mokotowa

W Kameralnej nowoczesna technologia nie jest dodatkiem — to standard. Od początku zakładaliśmy, że każdy element — od systemów sterowania po bezpieczeństwo — ma służyć komfortowi mieszkańców. Smart Home KNX, rekuperacja, monitoring — wszystkie te elementy zostały wkomponowane w strukturę inwestycji w sposób przemyślany i spójny z jej charakterem — mówi Robert Stachowiak, Prezes SGI.

Dolny Mokotów – lokalizacja osiedla Kameralna

Osiedle Kameralna zlokalizowane jest na Dolnym Mokotowie. Dojazd do centrum Warszawy zajmuje około 10-15 minut. W pobliżu inwestycji znajdują się m.in. Park Akcji Burza, nadwiślańskie ścieżki spacerowe, plaża oraz tereny objęte programem Natura 2000. W sąsiedztwie mieszczą się sklepy, markety, usługi, szkoły i obiekty sportowo-rekreacyjne, takie jak DeSKI, korty Legia Warszawa, Sinet.

Kolorystka osiedla Kameralna

Elewacje budynków będą utrzymane w ciepłym odcieniu jasnego beżu z delikatnym połyskiem, wynikającym z zastosowania drobinek miki, oraz uzupełnione o akcenty w kolorze szampańskiego niklu. Projektanci zastosowali duże, drewniane okna HS, z których będzie rozpościerać się widok na tereny zielone. Ich kolorystyka zostanie dopasowana do drewnianych elementów małej architektury i części wspólnych. Okna zostaną wyposażone w żaluzje zewnętrzne. We wszystkich budynkach występują balustrady z barwionego szkła w odcieniu brązu oraz powtarzalne elementy, takie jak podcięcia przy wejściach czy skośne detale wokół okien.

Źródło: materiały prasowe SGI

Architektura-murator. Podcast 30/30
Umysł, ciało, natura i architektura
Murator Plus Google News