BigBoyBuilding nowym symbolem Gdańska

2007-06-22 16:44
Apartamentowiec
Autor: Grupa Inwestycyjna Hossa SA

Na Pomorzu powstanie apartamentowiec, który należeć będzie do czołówki polskich wysokościowców. Jego inwestorem jest Grupa Inwestycyjna Hossa. Spółka przeznaczy prawie 300 mln zł na wybudowanie kolosa.

Kolos będzie miał 51 pięter i 42 600 metrów kwadratowych powierzchni. Projekt budynku wykonało biuro Hermanowicz MWH-Architekci, znane m.in. z warszawskiego Warsaw Trade Tower. Plan wysokościowca zakłada bardzo prostą i nawiązującą do morza formę o szklanej elewacji. Smukła, wąska linia obiektu zakończona zostanie na górze spiczastym dachem z niewielką iglicą. Pod nim znajdować się będzie hotel z restauracją.

Inwestor zapewnia mieszkańcom klimatyzację, całodobową portiernię, specjalne systemy bezpieczeństwa i wiele innych luksusów.  51-kondygnacyjny wieżowiec będzie miał 5 szybkobieżnych wind, nowoczesny system przeciwpożarowy oraz podziemną halę parkingową.

Prace budowlane ruszą w ciągu najbliższych miesięcy. Budowa podobnych obiektów trwa około dwóch, trzech lat. Deweloper szuka na razie operatora obiektu. Mieszkanie w BigBoyBuilding obecnie wyceniane jest na 20 tys. zł za mkw. Ostatecznie cena zależeć będzie od sytuacji na rynku nieruchomości w chwili oddania budynku do użytku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej