Awangardowa inwestycja

2008-04-23 18:07
Osiedle AvanGarden
Autor: brak danych

Osiedle mieszkaniowe powstanie w warszawskim Wilanowie u zbiegu ulic Oś Królewska i Sarmacka. Inwestorem projektu jest firma Terra Ventro sp. z o.o. Rezydencje spółka komandytowa.

Osiedle AvanGarden będzie składało się z czterech czteropiętrowych budynków, z zapleczem usług na parterze. Projekt obiektu powstał w warszawskiej pracowni JEMS Architekci. Wyróżnia się on ciekawym układem architektoniczno-urbanistycznym: elementy budynku zostały przesunięte w pionie i poziomie. Takie rozwiązanie zapewni izolację poszczególnych lokali, a mieszkańcom poczucie intymności. Wykończenia budynków zostaną wykonane z klinkieru i tytanu.

Metraże mieszkań wahają się od 80 do 200 m2. Poczucie przestrzeni zostanie wzmocnione dzięki loggiom oraz przeszkleniom od podłogi do sufitu. Mieszkańcy parteru będą mieli do dyspozycji ogródki, oddzielone murem roślinności od chodników, ścierzek i placu zabaw. Natomiast posiadacze lokali na najwyższej kondygnacji znajdą miejsce na wypoczynek na tarasach powierzchniowo porównywalnych z mieszkaniami.

 

 

 Niestandardowy układ zieleni na osi północ - południe zapewnią między innymi szczytowe ściany budynków pokryte w całości pnącymi roślinami.

Projekt AvanGarden zakłada budowę w dwóch etapach, o powierzchni użytkowej mieszkań 32 588 m2 z zapleczem usług na parterze wielkości 1 297 m2. Rozpoczęcie pierwszego etapu planowane jest na II kwartał 2008 roku, natomiast termin oddania całej inwestycji na rok 2009-2010. Wartość całej inwestycji szacowany jest na 300 mln złotych.

Czytaj więcej