Aleje Praskie. Na warszawskiej Pradze Południe powstanie wielkie osiedle

2021-09-17 11:26
Aleje Praskie na warszawskiej Pradze Południe
Autor: Develia Osiedle Aleje Praskie to będzie jedna z największych inwestycji w historii Pragi-Południe

Osiedle Aleje Praskie na Pradze Południe to inwestycja firmy Develia, która ma być realizowana w latach 2021-2025. Powstanie w niej aż 1200 mieszkań. Mieszkania mają trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Zobacz wizualizacje. Czy lokalizacja osiedla wydaje Wam się atrakcyjna?

Spis treści

  1. O inwestycji Aleje Praskie
  2. Galeria wizualizacji osiedla Aleje Praskie
  3. Otoczenie inwestycji Aleje Praskie
  4. Gdzie powstanie osiedle Aleje Praskie?
Ceny mieszkań galopują. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

O inwestycji Aleje Praskie

Projekt podzielony jest na kilka etapów i zakłada budowę 1200 mieszkań, w niskich, 5-piętrowych budynkach, z dominantą od strony ul. Podskarbińskiej. Każde mieszkanie będzie miało dodatkową otwartą przestrzeń w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Lokale będą od 1-pokojowych do 5-pokojowych.

W otoczeniu bloków powstaną alejki spacerowe, tężnia solankowa, plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Centralnym punktem będzie plac z miejscem na kawiarnie i restauracje. Na parterze budynków zaplanowano także lokale usługowe.

Galeria wizualizacji osiedla Aleje Praskie

Otoczenie inwestycji Aleje Praskie

Inwestycja położona jest w zyskującej na popularności, oryginalnej dzielnicy Kamionek. Jej charakter tworzą odnowione kamienice, pofabryczne budynki oraz ciekawa sztuka uliczna. Bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych – ul. Grochowskiej, ul. Targowej, Al. Waszyngtona i Al. Stanów Zjednoczonych pozwala na szybki dojazd w inne rejony miasta, a dotarcie samochodem do centrum zajmuje kilkanaście minut. Osoby preferujące poruszanie się środkami komunikacji miejskiej mogą wybierać pomiędzy autobusami, tramwajami, koleją (dworzec PKP Warszawa Wschodnia), a w przyszłości także III linią metra, gdyż w niedalekiej odległości powstanie tu stacja Mińska.

Liczne tereny zielone stwarzają doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, ale również do odpoczynku i wyciszenia w wielkim mieście. W pobliżu znajdziemy parki m.in.: Park Obwodu Praga Armii Krajowej, Park Polińskiego, Park Skaryszewski czy teren wokół Jeziora Kamionkowskiego.

Gdzie powstanie osiedle Aleje Praskie?

Nowe osiedle powstanie w północnej części Prago Południe. Dokładnie przy ulicy Podskarbińska 32/34. Gdzie wcześniej mieściły się zakłady państwowej spółki zbrojeniowej Mesko. Niespełna 900 m od osiedla planowana jest stacja metra Mińska. Biuro sprzedaży mieści się przy ul Chrzanowskiego 4 lok. 10 w Warszawie (22 100 11 12). 

Czytaj też:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej