Zakład firmy BYŚ w Warszawie - wmurowano kamień węgielny

2010-04-29 18:20
Zakład odzysku Byś
Autor: Hochtief Polska Powstający w Warszawie zakład odzysku surowców wtórnych firmy BYŚ będzie jednym z najbardziej nowoczesnych zakładów tego typu w Polsce - zapowiada Wojciech Byśkiniewicz, prezes zarządu BYŚ

Po zakończeniu pierwszego etapu robót ziemnych przy budowie zakładu odzysku surowców wtórnych w Warszawie odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. Inwestorem projektu jest firma BYŚ Wojciech Byśkiniewicz, a generalnym wykonawcą warszawski Oddział HOCHTIEF Polska.

Powstający przy ul. Wólczyńskiej zakład będzie miał formę jednokondygnacyjnej hali. Oprócz hali sortowni wraz z infrastrukturą towarzyszącą powstaną drogi, place manewrowe i parkingi. Zakład zajmie powierzchnię ok. 5000 mkw. Pierwsze prace rozpoczęły się w lutym 2010 roku, ich zakończenie planowane jest na wrzesień br.

Zobacz koniecznie: więcej artykułów o nowych inwestycjach komercyjnych w Polsce

Budowany zakład będzie przystosowany do sortowania ok. 150 tys. ton odpadów w skali roku, co stanowi około 10% ogółu odpadów wytwarzanych w Warszawie. Wszystkie odpady trafiające do zakładu będą poddawane procesowi odzysku.

- Powstający obiekt będzie jednym z  najbardziej nowoczesnych  zakładów tego typu w Polsce. Planowana do zastosowania technologia będzie umożliwiała segregację odpadów poprzez automatyczne wydzielanie z nich surowców, które będą jedynie doczyszczane w sposób manualny. Z reszty odpadów po wybraniu z nich surowców wtórnych będzie wydzielana frakcja wysokoenergetyczna przeznacza do produkcji paliwa alternatywnego RDF. Takie przetwarzanie odpadów pozwoli na ograniczenie do minimum odpadów deponowanych na składowiskach, co niewątpliwie będzie bardzo korzystne dla ochrony środowiska naturalnego - powiedział Wojciech Byśkiniewicz - prezes zarządu BYŚ.

Inwestycja wpisuje się w założenia wojewódzkiej polityki odpadowej, a ponadto jest zgodna z założeniami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla Mazowsza na lata 2007-2011 z uwzględnieniem lat 2012-2015.

Zobacz także: inne projekty HOCHTIEF Polska w Warszawie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej