HOCHTIEF Polska w Warszawie

2010-01-27 13:40
Biurowiec Nowy Dom Jabłkowskich
Autor: mat. od HOCHTIEF Polska Biurowiec Nowy Dom Jabłkowskich

Warszawski Oddział HOCHTIEF Polska podpisał umowy na budowę dwóch projektów: budynku biurowo-usługowego Nowy Dom Jabłkowskich w ścisłym centrum Warszawy oraz budynków mieszkalnych przy ul. Sokratesa 13, na warszawskich Bielanach. Wartość kontraktów stanowi informację poufną.

Nowy Dom Jabłkowskich realizowany jest na zlecenie spółki z grupy LHI Leasing Polska sp. z o.o.  Sześciokondygnacyjny budynek powstanie u zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej.  Rozpoczęte w styczniu 2010 r. prace, zakończą się w czerwcu 2011 r. Budynek zajmie powierzchnię ok. 4800 mkw. Na parterze zaprojektowano część usługowo-handlową, a na pozostałych piętrach biura. Projekt obejmuje również budowę dwukondygnacyjnego garażu podziemnego.

Druga umowa dotyczy realizacji pierwszej fazy osiedla mieszkaniowego Sokratesa Park. Obejmuje ona budowę dwóch budynków z 297 mieszkaniami wraz z podziemnym garażem na 274 samochody. Docelowo osiedle składać się będzie łącznie z około 600 mieszkań, 8 lokali sklepowych oraz klubu fitness. Budynki będą miały 6 kondygnacji z dodatkowymi apartamentami zlokalizowanymi w dominantach siódmego i ósmego piętra z dużymi tarasami na dachach. Projekt realizowany jest na zlecenie spółki  Sokratesa Development. Realizacja prac budowlanych rozpocznie się w lutym 2010 r. i zakończy w I kwartale 2012 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej