Zakład Drzewny w Wielbarku już działa

2007-05-21 12:51
Zakład Drzewny
Autor: PAIiIZ

W połowie marca 2007 roku rozpoczął działalność Zakład Drzewny w Wielbarku, najnowszy zakład produkcyjny firmy Swedwood. Wartość inwestycji to ok. 100 mln zł. Nowy tartak zatrudnia już 90 osób, kolejne 90 nowych miejsc pracy powstanie w transporcie i usługach na rzecz zakładu.

Swedwood jest obecny na Warmii i Mazurach od ponad 10 lat. Teraz otworzył nową fabrykę w Wielbarku. Całkowita wydajność zakładu wyniesie 250 tysięcy metrów sześciennych surowca drzewnego rocznie, powstanie z niego 140 tysięcy metrów sześciennych desek. Następnym etapem inwestycji będzie uruchomienie fabryki mebli, wykorzystującej drewno produkowane w tartaku. Całkowita powierzchnia budynków wyniesie ok. 55 tys. mkw., wartość inwestycji sięgnie 300 mln zł. W nowej fabryce pracę znajdzie 800 osób, firma szacuje jednak, że dzięki jej współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami powstanie około 1000 kolejnych miejsc pracy. Łączna wartość obu inwestycji, tartaku i fabryki mebli, przekroczy w ciągu najbliższych dwóch lat czterysta milionów zł.

Należąca do IKEA grupa Swedwood powstała w 1991 roku, jej głównym celem jest produkcja i dystrybucja mebli do sieci IKEA na całym świecie. W Polsce Swedwood zatrudnia 7600 pracowników w 15 zakładach przemysłowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej