Wmurowano kamień węgielny pod budowę parku technologicznego we Wrocławiu

2012-10-24 15:58
Park technologiczny we Wrocławiu
Autor: DPIiN Park technologiczny we Wrocławiu powstaje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego parku technologicznego. W powstającym kompleksie mieścić się będą inkubator przedsiębiorczości i technologiczny, hala wystawiennicza i warsztatowa. Park technologiczny będzie gotowy pod koniec 2013 r.

Park technologiczny we Wrocławiu

Budowa Parku Technologicznego we Wrocławiu rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Możliwa była dzięki uzyskaniu od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park działki o powierzchni 3,5 ha, położonej przy ul. Kwiatkowskiego. Nowa inwestycja Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki zapewni dostęp do nowoczesnych obiektów wyposażonych w infrastrukturę biurową, laboratoryjną i wystawienniczą dla firm, któe poszukują możliwości współpracy z placówkami naukowymi na terenie Dolnego Śląska. W Parku będą mogły być także organizowane konferencje, szkolenia, eventy, wystawy i targi branżowe.

Realizacja Parku Technologicznego przebiegać będzie w dwóch etapach - w pierwszym powstanie budynek biurowy i przyległa do niego hala parku technologicznego. W drugim etapie inwestycji planowane jest wybudowanie przyległego do łącznika budynku biurowego wraz z halami maszyn i laboratoriów przeznaczonych dla parku przemysłowego.

Zobacz także: Otwarto biurowiec w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym

W Parku Technologicznym będą działały firmy, które mają w planach rozwój swoich innowacji i badań nad nowymi technologiami. W Parku czekać będzie na nich wiele udogodnień, m.in. dostęp do środowisk akademickich i naukowych oraz specjalistycznej infrastruktury laboratoryjnej krajowej i zagranicznej.

Na terenie Parku planowane jest umiejscowienie specjalizowanych laboratoriów technologiczno-wdrożeniowych i komputerowych. Dostęp do niektórych z nich będzie bezpłatny. Znajdzie się tu m.in. laboratorium do specjalistycznego projektowania konstrukcyjnego i technologicznego CAD/CAM. Wyposażone będzie w niezbędne oprogramowanie umożliwiające prowadzenie prac projektowo-konstrukcyjnych i specjalizowanych.

Pomieszczenia o standardzie specjalizowanych hal technologicznych i produkcyjnych pozwolą ulokowanym w Parku Technologicznym firmom na prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej i innowacyjnej, również w warunkach przemysłowych, z możliwością produkcji prototypów, przeprowadzania testów oraz produkcji serii badawczych.

Na terenie hal będzie można zorganizować targi branżowe, ekspozycje umożliwiające przedsiębiorcom i zespołom wdrożeniowym prezentację elementów linii produkcyjnej, nowych technologii, produktów i infrastruktury technologicznej w warunkach rzeczywistych.

Koszt inwestycji to niemal 19 mln zł. Część środków pochodziła z funduszy unijnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej