Wmurowano kamień węgielny pod budowę parku technologicznego we Wrocławiu

2012-10-24 15:58
Park technologiczny we Wrocławiu
Autor: DPIiN Park technologiczny we Wrocławiu powstaje na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego parku technologicznego. W powstającym kompleksie mieścić się będą inkubator przedsiębiorczości i technologiczny, hala wystawiennicza i warsztatowa. Park technologiczny będzie gotowy pod koniec 2013 r.

Park technologiczny we Wrocławiu

Budowa Parku Technologicznego we Wrocławiu rozpoczęła się w sierpniu 2012 roku. Możliwa była dzięki uzyskaniu od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park działki o powierzchni 3,5 ha, położonej przy ul. Kwiatkowskiego. Nowa inwestycja Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki zapewni dostęp do nowoczesnych obiektów wyposażonych w infrastrukturę biurową, laboratoryjną i wystawienniczą dla firm, któe poszukują możliwości współpracy z placówkami naukowymi na terenie Dolnego Śląska. W Parku będą mogły być także organizowane konferencje, szkolenia, eventy, wystawy i targi branżowe.

Realizacja Parku Technologicznego przebiegać będzie w dwóch etapach - w pierwszym powstanie budynek biurowy i przyległa do niego hala parku technologicznego. W drugim etapie inwestycji planowane jest wybudowanie przyległego do łącznika budynku biurowego wraz z halami maszyn i laboratoriów przeznaczonych dla parku przemysłowego.

Zobacz także: Otwarto biurowiec w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym

W Parku Technologicznym będą działały firmy, które mają w planach rozwój swoich innowacji i badań nad nowymi technologiami. W Parku czekać będzie na nich wiele udogodnień, m.in. dostęp do środowisk akademickich i naukowych oraz specjalistycznej infrastruktury laboratoryjnej krajowej i zagranicznej.

Na terenie Parku planowane jest umiejscowienie specjalizowanych laboratoriów technologiczno-wdrożeniowych i komputerowych. Dostęp do niektórych z nich będzie bezpłatny. Znajdzie się tu m.in. laboratorium do specjalistycznego projektowania konstrukcyjnego i technologicznego CAD/CAM. Wyposażone będzie w niezbędne oprogramowanie umożliwiające prowadzenie prac projektowo-konstrukcyjnych i specjalizowanych.

Pomieszczenia o standardzie specjalizowanych hal technologicznych i produkcyjnych pozwolą ulokowanym w Parku Technologicznym firmom na prowadzenia działalności badawczej, rozwojowej i innowacyjnej, również w warunkach przemysłowych, z możliwością produkcji prototypów, przeprowadzania testów oraz produkcji serii badawczych.

Na terenie hal będzie można zorganizować targi branżowe, ekspozycje umożliwiające przedsiębiorcom i zespołom wdrożeniowym prezentację elementów linii produkcyjnej, nowych technologii, produktów i infrastruktury technologicznej w warunkach rzeczywistych.

Koszt inwestycji to niemal 19 mln zł. Część środków pochodziła z funduszy unijnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej