Otwarto biurowiec na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego

2012-10-24 12:14
Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy
Autor: mat.: Warbud SA Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy

W Poznaniu otwarto pierwszą część kompleksu biurowego powstałego na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Wykonawcą inwestycji była firma Warbud. Do dyspozycji najemców oddano niemal 7 tys. mkw. powierzchni.

Nowoczesny biurowiec Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego został wybudowany u zbiegu ulic 28 Czerwca i Samotnej w Poznaniu. Cała inwestycja obejmować będzie trzy segmenty o łącznej powierzchni 16,9 tys. mkw. Pierwszy, ukończony segment A liczy 7 tys. mkw. Budowa biurowca rozpoczęła się w 2010 r. i kosztowała ponad 37 mln zł. Cześć pieniędzy (12 mln zł) pochodziła ze środków unijnych. Dwie kondygnacje nowego biurowca zaplanowano na część inkubacyjną, pozostałe na część technologiczną. Głównym celem inkubatora będzie wsparcie działających tam przedsiębiorstw m.in. poprzez udzielanie bezpłatnych usług podatkowych i prawnych.

Projekt architektoniczny przygotowało Biuro Architektoniczne ASPA & ZAPA.

Na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego znajdowały się już trzy budynki pochodzące z lat 70-tych XX w. W 2008 r. Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji (WCWI), spółka zarządzająca Poznańskim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym rozpoczęła rewitalizację tych budynków i to właśnie one zostały w pierwszej kolejności oddane do dyspozycji najemców.

W kolejnych latach planowana jest budowa dwóch pozostałych segmentów. Segment B o powierzchni 5643 m2 ma powstać do 2013 r. i zostanie zrealizowany w ramach inicjatywy Jessica.

Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy został zaprojektowany w formule rozproszonej - zamiast jednego skoncentrowanego obszaru działania będzie funkcjonował w kilku lokalizacjach na terenie miasta. W ramach PPTP powstanie strefa biurowo-inkubacyjna i przemysłowo-produkcyjna. Strefa przemysłowa powstanie na obszarze Żegrze - Franowo, które planuje się włączyć do Kostrzyńsko-Słubickiej Strefy Ekonomicznej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej