Wizytówka Sopotu

2007-05-22 19:02
Grand Hotel
Autor: brak danych

15 czerwca 2006 oddano do użytku pierwszą część wyremontowanego Grand Hotelu. Skrzydło z 85 pokojami i częścią gastronomiczną jest już do dyspozycji gości. Na sierpień planowane jest udostępnienie reszty obiektu.

Wizytówka Sopotu jest już po modernizacji. W połowie czerwca oddano do użytku pierwszą z remontowanych części. Całkowity remont zakończy się w sierpniu 2006 roku. Wtedy też udostępnionych zostanie 127 pokoi. Nowością będzie basen z brodzikiem dla dzieci, centrum fitness, siłownia oraz SPA, a także salony piękności.

Remont miał na celu m.in. dostosowanie obiektu do standardu 5+ gwiazdek, czyli hotelu typu Palace oraz zwiększenie bazy noclegowej o 14%. Praca remontowe polegały na przebudowie holu głównego i sal wielofunkcyjnych, a także na zaprojektowaniu zespołu rekreacyjnego. Kasyno przeniesiono zostało do pierwotnej lokalizacji w przyziemiu. Budynek przystosowano dla osób niepełnosprawnych. Poza tym zainstalowano klimatyzację w części hotelowej i restauracyjnej.

Projektantem nowych wnętrz w sopockim hotelu jest Frederic Yzerman, który współpracuje z biurem projektowym z Warszawy - Coplan. Remont należącego do Orbisu Grand Hotelu pochłonął około 40 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej