Wiecha na biurowcu PRIME na warszawskiej Woli

2015-07-09 14:43
PRIME Corporate Center – biurowiec w  Warszawie. Wizualizacja
Autor: Advanced PR PRIME Corporate Center – biurowiec w  Warszawie. Wizualizacja

Na szczycie PRIME Corporate Center, biurowca powstającego przy ul. Grzybowskiej 78 na warszawskiej Woli, zawisła wiecha. Oznacza to, że zakończono konstrukcję wszystkich kondygnacji 96-metrowego biurowca. Budynek zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale 2016 roku.

Wiecha na biurowcu PRIME na warszawskiej Woli. Po 14 miesiącach od wbicia pierwszej łopaty zakończono stan surowy biurowca, w skład którego wchodziło m.in.: obudowanie wykopu ścianami szczelinowymi o głębokości 36 m, ich różne rozparcie, następnie wykonanie pięciu kondygnacji podziemnych i całej konstrukcji nadziemia. Realizacja każdej kondygnacji wieży o powierzchni 950 m² trwała tylko cztery dni robocze.

Na półmetku jest obecnie montaż szklanej elewacji budynku PRIME, który zakończy się w październiku 2015. Wewnątrz budynku trwają intensywne prace wykończeniowe powierzchni biurowych i wspólnych. W połowie lipca 2015 na dach budynku trafi 20-tonowy agregat prądotwórczy oraz centrale wentylacyjne, natomiast do końca sierpnia potrwa montaż konstrukcji stalowej.

Budowę PRIME Corporate Center rozpoczęto w II kwartale 2014 roku. Inwestorem jest firma Golub GetHouse, która buduje nowy biurowiec na siedzibę Raiffeisen Polbank - Raiffeisen Polbank zajmie ponad 95% powierzchni dostępnej w budynku, w tym także całą powierzchnię handlowo-usługową na parterze.

Projekt architektoniczny PRIME Corporate Center przygotowała pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracuje lokalnie z firmą Epstein.

Inwestycja ma pre-certyfikację BREEAM na poziomie „bardzo dobry”.

W procesie wynajmu inwestora reprezentowała agencja Savills, natomiast w imieniu najemcy występowała firma Colliers International.

Powierzchnia całkowita: 27 000 m²
Powierzchnia biurowa:
21 000 m²
Kondygnacje naziemne:
23
Wysokość budynku: 83 m
Kondygnacje podziemne: 5
Liczba miejsc parkingowych: 193
Projekt architektoniczny: pracownia Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago współpracująca lokalnie z firmą Epstein
Inwestor: Golub GetHouse
Generalny wykonawca: Warbud
Planowane oddanie budynku do użytku: I półrocze 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej