West Forum

2009-03-24 12:16
West Forum
Autor: Archicom Realizacja kompleksu biurowego West Forum przebiegała będzie w kilku etapach. Do użytku zostanie oddanych 100 tys. mkw. powierzchni, przeznaczonej stricte na funkcje biurowe.

Nowoczesny kompleks biurowy powstaje w Zachodnim Centrum Biznesu we Wrocławiu. Na 5-hektarowej działce, przy ulicy Strzegomskiej firma Archicom wybuduje 5-8 budynków o łącznej powierzchni ok. 100 000 m2.

Obiekty budowane są w systemie „built to suit”, czyli pod potrzeby konkretnego najemcy. Powierzchnia poszczególnych kondygnacji będzie się wahać od 1500 m2 do 2500 m2. Atutem inwestycji jest możliwość zapewnienia najemcom – w miarę rozwoju ich firm – dodatkowej powierzchni biurowej pod tym samym adresem. Realizacja pozwoli zaspokoić indywidualne potrzeby, a konstrukcja obiektów elastycznie kształtować przestrzeń biurową. Budynki zostaną wykonane w konstrukcji żelbetowej o rozpiętości siatki słupów zapewniających możliwość adaptacji do zmieniających się potrzeb klienta. Odpowiednia głębokość traktów zapewni elastyczną aranżację przestrzeni i doświetlenie pomieszczeń światłem dziennym. Rozmieszczenie pionów komunikacyjnych pozwoli na maksymalne wykorzystanie powierzchni pod wynajem i ograniczenie powierzchni wspólnych, czyli np. korytarzy, pomieszczeń socjalnych. W budynkach przewidziano też strefy o wzmocnionej nośności stropów, umożliwiające projektowanie miejsc z przeznaczeniem na magazyny i serwerownie. Na uwagę zasługuje architektura West Forum – elegancka, z dużymi przeszkleniami i dominantami architektonicznymi oraz przestronną strefą parkową w centrum kompleksu. Na terenie centrum biurowego znajdą się tereny rekreacyjne, sportowe, restauracje i sklepy. Atutem West Forum jest jego lokalizacja – przy ulicy Strzegomskiej, głównej osi komunikacyjnej łączącej Rynek z lotniskiem, przy planowanej przez miasto trasie kolei miejskiej centrum-lotnisko i zmodernizowanej ulicy Strzegomskiej (dwa pasy ruchu, szybki tramwaj).

Inwestycja jest realizowana etapowo (2008-2012). Do chwili obecnej powstał pierwszy budynek – West House 1 A. Obiekt ma 10 200 m2 powierzchni i od października 2008 r. użytkowany jest przez najemcę – firmę Winuel. W West House 1 A zastosowano nowoczesną infrastrukturę światłowodową, która pozwala na dostosowanie obiektu do potrzeb np. call centre, centrów operacyjnych, instytucji finansowych, firm informatycznych lub innych zajmujących się zaawansowaną technologią. Do dyspozycji najemcy przeznaczone jest ok. 1500-1600 m2 na każdej kondygnacji. Projekt przewiduje także możliwość podzielenia piętra na dwa niezależne moduły, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do wind, niezależnych instalacji sanitarnych i przeciwpożarowej klatki schodowej. Dla osób zmotoryzowanych zaplanowano parking na 280 miejsc postojowych. Koszt realizacji budynku wyniósł 70 mln zł. Projekt West Forum powstał w Archicom Studio sp. z o.o.

West House
Autor: Archicom Pierwszy budynek West House został oddany do użytku w październiku 2008 r.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej