Warszawa: Eurocentrum Office Complex uzyska certyfikat LEED Gold

2011-10-07 16:17
Eurocentrum Office Center
Autor: Capital Park Biurowiec Eurocentrum Office Complex, inwestycja Grupy Capital Park, powstaje w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Biurowiec zaprojektowano zgodnie z normami budownictwa zrównoważonego, czego potwierdzeniem jest uzyskany precertyfikat LEED na poziomie Gold

Warszawski biurowiec Eurocentrum Office Complex, należący do Grupy Capital Park, jest o krok bliżej od uzyskania certyfikatu LEED na pozimie Gold. Biurowiec uzyskał już precertyfikat w systemie LEED.

Certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) to wyróżnienie przyznawane przez U.S. Green Building Council - niezależną organizację, która propaguje ideę zrównoważonego budownictwa. Certyfikat daje gwarancję, że budynek spełnia najwyższe standardy dotyczące zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych w zakresie: wykorzystania zasobów surowców, przyjaznych środowisku materiałów budowlanych, tworzenia komfortowego środowiska w budynku przy minimalnej ilości wytwarzanych odpadów i optymalizacji zużycia energii i wody.

Precertyfikat LEED dla Eurocentrum Office Complex

Biurowiec Eurocentrum Office Complex uzyskał już precertyfikat LEED, co oznacza, że inwestycja przeszła przez proces certyfikacji i tym samym spełnia kryteria związane zarówno z energooszczędnością, jak i systemem zarządzania.

- Precertyfikat LEED Gold to zwieńczenie kilkuletniej, wytężonej pracy całego zespołu i potwierdzenie, że zmierzamy we właściwym kierunku. Oddany budynek będzie nie tylko przyjazny środowisku, ale też w pełni dostosowany do potrzeb przyszłych użytkowników.
Będzie to największa zielona inwestycja biurowa w Polsce – mówi Sylwia Filewicz, Head of Development and Construction w Grupie Capital Park.

Pełny certyfikat LEED Gold zostanie przyznany po zakończeniu prac oraz po wykonaniu wszystkich odbiorów oraz odpowiedniej regulacji systemów instalacyjnych zgodnie z certyfikacją LEED. Warszawski biurowiec dołączy do grona proekologicznych budynków.

Eurocentrum Office Complex - opis inwestycji

Eurocentrum Office Complex, to biurowiec klasy A+, który będzie zlokalizowany w Warszawie, przy Al. Jerozolimskich. W budynku znajdą się powierzchnie biurowe, pasaż handlowo-usługowy oraz patia z wewnętrznymi ogrodami.
Inwestycja jest zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. Wpływ procesu budowlanego na środowisko zostanie zminimalizowany poprzez:

  • zobligowanie wszystkich wykonawców do stosowania planu gospodarki odpadami,
  • zabezpieczenie przed przedostawaniem się osadów do systemu kanalizacji,
  • kontrolę pyłu budowlanego,
  • przeciwdziałanie zanieczyszczaniu sąsiadujących dróg i nieruchomości.

Energooszczędność budynku będzie zagwarantowana poprzez następujące rozwiązania:

  • architektura powłoki zewnętrznej - elementy zacieniające na elewacji południowej, wysoka izolacyjność przegród zewnętrznych, elewacje szklane o niskim współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W (m2K) i niskiej transmisji energii słonecznej g<= 34%,
  • energooszczędne rozwiązania w instalacji HVAC, 
  • energooszczędne oświetlenie oparte na technologii LED i nowoczesnych świetlówkach w połączeniu z czujnikami ruchu,
  • oszczędność energii poprzez instrumentarium BMS,
  • szczegółowe opomiarowanie zużywanej energii.

Przy realizacji obiektu będzie wykorzystana istniejąca już infrastruktura. Zagospodarowana zostanie konstrukcja parkingowa na terenie budowy. Ponadto, do budowy wykorzystane zostaną materiały lokalne, pochodzące z wtórnego odzysku, a przypadku drewna - ze źródeł certyfikowanych.
Zielone patia obiektu, które obecnie są na etapie projektowania, będą tworzyć naturalny i przyjazny mikroklimat. Obiekt powstaje w pobliżu placu Zawiszy i dworca Warszawa Zachodnia, co gwarantuje łatwy dojazd do biurowca, zarówno autem, jak i komunikacją miejską.

Dane obiektu

nazwa Eurocentrum Office Complex
inwestor Grupa Capital Park
architekt PRC Architekci
klasyfikacja biurowca klasa A+
pow. całkowita [m2] 69 961
pow. biurowa [m2] 67 532
pow. handlowo-usługowa [m2] 2 429
liczba miejsc parkingowych 612 podziemnych, 162 naziemnych, w tym 112 ogólnodostępnych 
liczba kondygnacji 15 naziemnych, 3 podziemne

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej