W Warsaw Spire powstał kreatywny projekt biura. Zobacz jego wnętrza

2017-03-24 9:36
biuro ghelamco w Warsaw Spire
Autor: udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design Z recepcji biura Ghelamco w Warsaw Spire można podziwiać panoramę Warszawy

Na jednym z ostatnich pięter warszawskiego biurowca Warsaw Spire powstał wręcz futurystyczny projekt biura. Jego projektant Mac Stopa wysoko postawił poprzeczkę. Projekt aranżacji wnętrza biura zrealizowany był zresztą dla wykonawcy Warsaw Spire - firmy Ghelamco.

Nowe biuro Ghelamco w Warsaw Spire

Deweloper Ghelamco urządził swoje nowe biuro we własnej, flagowej inwestycji – wieżowcu Warsaw Spire. Projekt aranżacji wnętrza biura powierzono zespołowi Massive Design z Przemysławem Mac Stopą na czele. Widać, że inwestor ma zaufanie do architektów z Massive Design, ponieważ jest to już trzecia siedziba Ghelamco przez nich projektowana.

Aranżacja wnętrza w Warsaw Spire

Niemal wszystkie elementy wystroju wnętrza: od wykładziny, poprzez meble, okładziny ścienne, a nawet sufity zostały wykonane według autorskiego projektu Przemysława Mac Stopy. Niezbędne okazały się tu doświadczenia zdobyte podczas lat projektowania i wdrażania produkcji form przemysłowych. We wnętrzu biura znalazły miejsce zarówno elementy termoformowane, jak i prefabrykowane. Cała aranżacja jest kontynuacją zamysłu projektowego lobby wieżowca Warsaw Spire. Tu również zastosowano rozwiązania zaczerpnięte z technologii 3D.

Funkcjonalność przestrzeni biurowej

Biurowiec Warsaw Spire kryje w sobie nie tylko efektową, ale również funkcjonalną przestrzeń biurową. Projekt przewidział strefę przeznaczoną dla odwiedzających, gości oraz biurową, zaprojektowaną jako open space z dostępem do mobilnych pomieszczeń spotkań. Nowoczesny open space został przedzielony gabinetami i salkami konferencyjnymi, które izolują go również od głównego ciągu komunikacji. Oprócz mobilnych miejsc spotkań, zlokalizowano tu również stoły projektowe i otwarte archiwum, które musiało być łatwo dostępne, gdyż kumuluje większość przetwarzanej przez pracowników dokumentacji. 
Futurystyczna forma recepcji zapewnia panoramiczny widok na Warszawę. Po dwóch stronach recepcji biura w Warsaw Spire zaplanowano sale konferencyjne. Do aranżacji ich wnętrz wykorzystano głównie elementy prefabrykowane, dostarczone na specjalne zamówienie. Są one zastosowane na ścianach i sufitach.
Wystrój niektórych sal konferencyjnych jest tematyczny. W biurze znalazła się sala, która przenosi pracowników i ich gości na koncert zespołu U2, sala, w której zaaranżowano zimowy klimat wysokogórski, czy sala wystylizowana na egzotyczną plażę. Oryginalnym pomysłem projektantów było również zaaranżowanie głównego pomieszczenia socjalnego i kuchni na pole golfowe.

recepcja biura w Warsaw Spire
Autor: udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design Hol główny z recepcją biura Ghelamco
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej