W Warsaw Spire powstał kreatywny projekt biura. Zobacz jego wnętrza

2017-03-24 9:36
biuro ghelamco w Warsaw Spire
Autor: udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design Z recepcji biura Ghelamco w Warsaw Spire można podziwiać panoramę Warszawy

Na jednym z ostatnich pięter warszawskiego biurowca Warsaw Spire powstał wręcz futurystyczny projekt biura. Jego projektant Mac Stopa wysoko postawił poprzeczkę. Projekt aranżacji wnętrza biura zrealizowany był zresztą dla wykonawcy Warsaw Spire - firmy Ghelamco.

Nowe biuro Ghelamco w Warsaw Spire

Deweloper Ghelamco urządził swoje nowe biuro we własnej, flagowej inwestycji – wieżowcu Warsaw Spire. Projekt aranżacji wnętrza biura powierzono zespołowi Massive Design z Przemysławem Mac Stopą na czele. Widać, że inwestor ma zaufanie do architektów z Massive Design, ponieważ jest to już trzecia siedziba Ghelamco przez nich projektowana.

Aranżacja wnętrza w Warsaw Spire

Niemal wszystkie elementy wystroju wnętrza: od wykładziny, poprzez meble, okładziny ścienne, a nawet sufity zostały wykonane według autorskiego projektu Przemysława Mac Stopy. Niezbędne okazały się tu doświadczenia zdobyte podczas lat projektowania i wdrażania produkcji form przemysłowych. We wnętrzu biura znalazły miejsce zarówno elementy termoformowane, jak i prefabrykowane. Cała aranżacja jest kontynuacją zamysłu projektowego lobby wieżowca Warsaw Spire. Tu również zastosowano rozwiązania zaczerpnięte z technologii 3D.

Funkcjonalność przestrzeni biurowej

Biurowiec Warsaw Spire kryje w sobie nie tylko efektową, ale również funkcjonalną przestrzeń biurową. Projekt przewidział strefę przeznaczoną dla odwiedzających, gości oraz biurową, zaprojektowaną jako open space z dostępem do mobilnych pomieszczeń spotkań. Nowoczesny open space został przedzielony gabinetami i salkami konferencyjnymi, które izolują go również od głównego ciągu komunikacji. Oprócz mobilnych miejsc spotkań, zlokalizowano tu również stoły projektowe i otwarte archiwum, które musiało być łatwo dostępne, gdyż kumuluje większość przetwarzanej przez pracowników dokumentacji. 
Futurystyczna forma recepcji zapewnia panoramiczny widok na Warszawę. Po dwóch stronach recepcji biura w Warsaw Spire zaplanowano sale konferencyjne. Do aranżacji ich wnętrz wykorzystano głównie elementy prefabrykowane, dostarczone na specjalne zamówienie. Są one zastosowane na ścianach i sufitach.
Wystrój niektórych sal konferencyjnych jest tematyczny. W biurze znalazła się sala, która przenosi pracowników i ich gości na koncert zespołu U2, sala, w której zaaranżowano zimowy klimat wysokogórski, czy sala wystylizowana na egzotyczną plażę. Oryginalnym pomysłem projektantów było również zaaranżowanie głównego pomieszczenia socjalnego i kuchni na pole golfowe.

recepcja biura w Warsaw Spire
Autor: udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design Hol główny z recepcją biura Ghelamco
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej