W Pyrzowicach powstanie baza przeładunkowa

2007-05-21 16:16

Na lotnisku w Pyrzowicach powstanie baza przeładunkowa - tak zadecydowało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze. O tej inwestycji mówiono od dawna, jednak realizacji nie mogła się doczekać ze względu na zły dojazd do portu lotniczego.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze - spółka zarządzająca portem może zrealizować to na co czekała od dawna. Budowa bazy przeładunkowej jest teraz możliwa. A to dzięki oddaniu do użytku nowej, ekspresowej drogi z Podwarpia do Pyrzowic. Z bazy przeładunkowej mogłyby korzystać największe firmy kurierskie. Lotnisko mogłoby sporo na tym zarobić.

W planach jest zbudowanie nowego terminalu towarowego, magazynów i parkingów dla ciężarówek. Obiekty te mają powstać po drugiej stronie terminalu pasażerskiego. Budowa bazy pochłonie 10-20 mln euro. Prawdopodobnie GTL będzie szukało inwestora strategicznego, który sfinansuje całą inwestycję.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej