W Pomiechówku wybierzesz się na spacer w koronach drzew. Oto atrakcje Parku „Dolina Wkry” pod Warszawą

2023-08-31 10:51

Spacer w koronach drzew w Pomiechówku pod Warszawą oferuje Park „Dolina Wkry”. Na tym jednak nie koniec, gdyż atrakcji dla dzieci i dorosłych jest tu znacznie więcej. Zobacz zdjęcia i sprawdź godziny otwarcia podniebnej kładki w Pomiechówku.

Spis treści

  1. Pomiechówek zaprasza na spacer w koronach drzew. Zobacz zdjęcia z kładki
  2. Pomiechówek – atrakcje. Co ma do zaoferowania Park „Dolina Wkry” pod Warszawą?

Pomiechówek zaprasza na spacer w koronach drzew. Zobacz zdjęcia z kładki

Nieduży Pomiechówek w powiecie nowodworskim, położony zaledwie około godzinę drogi od Warszawy, ma do zaoferowania więcej atrakcji, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Znajduje się tu bowiem urokliwy Park „Dolina Wkry”, w którym zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie.

Jedną z największych atrakcji parku jest spacer w koronach drzew. Pomiechówek oferuje możliwość wędrówki zawieszoną nad ziemią kładką o długości ponad 200 m. Mosty rozpięto pomiędzy 10 gniazdami, zlokalizowanymi na wysokości od 2,5 do 6,8 m nad powierzchnią gruntu. Kładka jest całkowicie bezpieczna, a do tego posiada walory edukacyjne.

Zobacz galerię: Niesamowity spacer w koronach drzew w Pomiechówku. Zobacz wielką atrakcję Parku „Dolina Wkry”

Przechadzając się bezpieczną kładką, (…) znajdziemy ciekawe informacje o ptakach zamieszkujących korony drzew, ich gniazdach, dziuplach, ptasich trelach czy piórach – podaje strona Parku. – Podczas spaceru można dostrzec również siedzące na gałęziach modele ptaków naturalnej wielkości.

Pomiechówek – atrakcje. Co ma do zaoferowania Park „Dolina Wkry” pod Warszawą?

Park „Dolina Wkry” w Pomiechówku oferuje liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci. Znajdują się tu m.in. takie obiekty jak:

  • kładka do spaceru w koronach drzew,
  • wieża widokowa,
  • park linowy,
  • ścieżka przyrodnicza,
  • plac zabaw „Wiking”,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • tyrolka,
  • plaża i promenada.

Co ważne wstęp do samego parku nic nie kosztuje – płaci się tylko za korzystanie z atrakcji. Jest to więc idealne miejsce dla spacerowiczów czy rowerzystów. Do parku można nawet przyjść z psem, o ile będzie on na smyczy i w kagańcu.

Wstęp do Parku Dolina Wkry jest bezpłatny, a teren Parku jest dostępny przez cały rok. Opłaty pobierane są jedynie za korzystanie z parku linowego, wypożyczenie rowerów i kasków, zjazd tyrolski, ściankę wspinaczkową, plac zabaw „Wiking”, spacer w koronach drzew i wieżę widokową oraz miejsce na ognisko – podaje strona parku.

Ile kosztują atrakcje Pomiechówka? Jeśli chodzi o Park „Dolina Wkry”, cennik przewiduje osobne bilety na każdą z atrakcji. Ceny biletów wahają się od 9 zł do 60 zł w zależności od obiektu. Dodatkowo płatny jest parking, osobno płaci się też za prowiant na ognisko czy wypożyczenie rowerów. Istnieje możliwość zakupu biletów przez Internet, jednak można je też bez problemu nabyć na miejscu.

Warto pamiętać, że w parku nie ma obiektów gastronomicznych – istnieje jedynie możliwość zakupu napojów i drobnych przekąsek. Znajdują się tu za to toalety oraz sklepik z pamiątkami. W miarę możliwości warto zabrać ze sobą zapas gotówki, gdyż do najbliższego bankomatu jest spory kawałek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej