W Płocku powstanie Galeria Wisła

2008-03-11 14:59
galeria wisła w płocku
Autor: brak danych

Prace przy budowie Galerii Wisła w Płocku już wystartowały. Centrum handlowo-rozrywkowe mieścić się będzie przy ulicy Wyszogrodzkiej i Jana Pawła II. Inwestor-Galeria Wisła Sp. z o.o. zapowiada, że odda obiekt do użytku w pierwszym półroczu 2008 roku.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę  Galerii Wisła odbyło się 30 sierpnia 2007 roku. Aktu tego dokonali wspólnie z Zastępcą Prezydenta Miasta ds. Rozwoju, przedstawiciele spółki Caelum Development (inwestor obiektu) oraz firmy Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego BUDUS SA (generalny wykonawca).
Nowoczesne centrum handlowe będzie obiektem o rodzinnym charakterze. Na mieszkańców Płocka czekać będzie bogata oferta handlowo-rozrywkowa. Powierzchnia Galerii Wisła wyniesie 54 tys. mkw., z czego aż 22 tys. mkw.stanowić będzie powierzchnię handlową. W obiekcie znajdzie się 100 butików, salony i punkty usługowe, delikatesy spożywcze, restauracje, kawiarnie, a także wielosalowe kino. Pod galerią ciągnąć się będzie parking podziemny z miejscem dla setek samochodów. Projekt architektoniczny powstał w pracowni SAP-Projekt-Południe. Architektura obiektu jest tworzona prostymi, mocnymi formami złagodzonymi ciepłym piaskowcem, który nada szlachetny charakter całemu budynkowi. Motywy i materiały fasad pojawiają się również we wnętrzach.

Koszt inwestycji szacowany jest na 135 mln zł. Komercjalizacją Galerii Wisła zajmie się firma Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o. Jak stwierdził szef działu powierzchni handlowych tej firmy-Piotr Kaszyński, zainteresowanie centrum ze strony najemców jest duże. Niewątpliwie wpływ na to ma dobrze rozpoznawalna i łatwo dostępna lokalizacja handlowa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej