W Niemczech budują moduły
Po utworzeniu w Iserlohn, siedzibie przedsiębiorstwa, modułu komunikacyjnego, kuchennego i technologicznego przyszła kolej na moduł nowości. Firma Dornbracht buduje w Niemczech park modułów - lekkich hal magazynowo-przemysłowych.
Jeżeli chodzi o budowę hal magazynowo-przemysłowych, wg firmy Dornbracht, tradycyjne modele gospodarcze okazały się nietrwałe, bez względu na podziały branżowe. W niektórych przypadkach przestarzałe zasady działania w jednej chwili straciły swą moc, co zmusiło przedsiębiorstwa do zweryfikowania ich pozycji oraz adaptacji do nowych warunków rynkowych.
Park modułów, który w Niemczech, w miejscowości Iserlohn, realizuje firma Dornbracht, podzielony jest wg funkcji.
Każdy moduł zaprojektowany został jako hala o powierzchni ok. 720 m2. Każda hala (każdy moduł) będzie pełnił inną funkcję - zgodnie z nazwą.
Dotychczas, na terenie należącym do firmy, powstały 3 moduły:
- moduł komunikacyjny, w którym pracownicy działów zarządzania, marketingu i obsługi klienta, dystrybucji, konstrukcji i rozwoju planują wspólnie przyszłość firmy,
- moduł kuchenny i technologiczny (całkowicie poświęcony jest bateriom kuchennym),
- moduł nowości - najnowszy, w którym trwają prace nad nowymi produktami.
Park modułów firmy Dornbracht to zupełnie inne, nowe podejście do realizacji fabryk i biur.
W przeciwieństwie do tradycyjnych obiektów tego typu, park modułów bazuje na mniejszych jednostkach, które są lekkie oraz łatwe w montażu.
Orientacja na przyszłość została uwzględniona w koncepcji parku modułów firmy Dornbracht wywodzącej się z podejścia Hansa-Jürgena Warnecke. W głównej siedzibie przedsiębiorstwa w Iserlohn, zamiast tradycyjnego i przewidzianego na lata budownictwa, powstają moduły. Podobne do tzw. "brain tanks" jednoczą poszczególne zakresy funkcyjne np. moduł baterii kuchennych.
Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG z siedzibą w Iserlohn jest międzynarodowym producentem wysokiej jakości armatury i akcesoriów do łazienek i kuchni.