W miejscu Marketu ABC powstanie galeria

2007-05-21 14:51

Przy ulicy Mazowieckiej w Białymstoku powstanie galeria handlowa. Firma Market-Bud Sp. z o.o. zamierza ją wybudować w miejscu Marketu ABC. Inwestor ma już decyzję o warunkach zabudowy obiektu.

Na razie Market-Bud Sp. z o.o. musi poczekać z realizacją centrum handlowego. Mieszkańcy pobliskich bloków zaskarżyli bowiem decyzję o warunkach zabudowy galerii do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Ta sprawa ma zostać rozwiązana w najbliższym czasie.
Tymczasem inwestor zlecił pracowni architektonicznej AB Architects zaprojektowanie obiektu. Firma zaproponowała stworzenie trzykondygnacyjnego gmachu z dwupoziomowym parkingiem podziemnym o powierzchni sprzedaży około 12 tys. mkw. Zgodnie z projektem dwa istniejące pawilony Marketu ABC mają zostać zburzone. Wtedy parking stanie się ogólnodostępny.

Jeszcze nie wiadomo ile butików powstanie w galerii ani jaki będzie koszt przedsięwzięcia. Na pewno w centrum nie powstanie multipleks. Jak mówi inwestor byłaby to ryzykowna inwestycja. Pozwolenie na budowę prawdopodobnie zostanie wydane w ciągu roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej