Tiner w Polsce

2007-06-04 15:44

Portugalska Grupa Tiner wybuduje w Polsce cztery centra dystrybucji logistycznej. Wartość inwestycji oszacowano na 42 mln euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 200 osób. Nowe centra mają być zlokalizowane w Kątach Wrocławskich.

"Jedną z najważniejszych przyczyn, które zdecydowały o zlokalizowaniu naszej inwestycji w Polsce, jest dobrze wykwalifikowana i tania siła robocza. O wyborze tej lokalizacji zadecydowało położenie przy autostradzie łączącej Polskę z Niemcami. Rozwijanie tego typu projektów ułatwia położenie geograficzne Polski, największego i najbardziej zaludnionego kraju ze wszystkich, które weszły teraz do Unii Europejskiej" - powiedział prezydent Grupy Tiner Antonio Varela. Grupa Tiner działa na rynku portugalskim od 20 lat. Zajmuje się przede wszystkim budowaniem konstrukcji magazynów wielkopowierzchniowych. Firma Tiner Polska rozpoczęła działalność w tym roku i ma się zająć budową nowych centrów dystrybucji logistycznej w naszym kraju. Nowe centra mają być zlokalizowane w Kątach Wrocławskich, a każde z nich ma mieć powierzchnię 22 tys. m.kw. Portugalska Grupa Tiner prowadzi także działalność w Brazylii. Jeszcze w tym roku planuje wejść na rynki krajów Europy Środkowej (m.in. Republiki Czeskiej). Planuje także ekspansję na rynek Ameryki Północnej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej