Strabag wmurował kamień węgielny pod biurowiec ASTORIA w Warszawie

2015-05-21 11:01
ASTORIA Premium Offices – 20 maja 2015 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję biurową w centrum Warszawy. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma Strabag.
Autor: STRABAG ASTORIA Premium Offices – 20 maja 2015 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję biurową w centrum Warszawy. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Wczoraj, 20 maja 2015 odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową inwestycję biurową w centrum Warszawy – ASTORIA Premium Offices. Inwestor – spółka Strabag Real Estate – planuje zakończenie budowy biurowca na połowę 2016.

Strabag wmurował kamień węgielny pod nową inwestycję ASTORIA Premium Offices

Biurowiec ASTORIA Premium Offices przy ul. Przeskok 2 w Warszawie, to pierwszy projekt realizowany przez STRABAG Real Estate w Polsce. W środę 20 maja 2015 pod nową inwestycję zostały wmurowane kamień węgielny i akt erekcyjny. Uroczystość odbyła się na parterze biurowca, gdzie za rok mieścić się będzie przestrzeń reprezentacyjna.

Akt erekcyjny podpisali Jarosław Jóźwiak – zastępca prezydenta m.st. Warszawy ,Thomas Hohwieler – dyrektor zarządzający w SRE , Michael Markart – inwestor odpowiedzialny za projekt, oraz Jarosław Pelc – przedstawiciel inwestora i generalnego wykonawcy –  spółki Strabag (oddział Warszawa i Region Wschód)

Prace budowlane przy ASTORIA Premium Offices realizowane są  zgodnie z harmonogramem. Do tej pory powstało już pięć kondygnacji z planowanych dziesięciu. Dodatkowo, w podziemiach zlokalizowane będą dwie kondygnacje przeznaczone na parkingi. Po realizacji budynek ma mieć 28 tys. m2 powierzchni całkowitej, z czego 16,8 tys. m2 to powierzchnia biurowa przeznaczona pod wynajem, zaś 1,4 tys.m2 to przestrzeń zarezerwowana na lokale handlowo-usługowe. Projekt architektoniczny biurowca przygotowałafirma Epstein. Wykonawcą ścian szczelinowych podziemia budynku jest Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych Miniekt. Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest Colliers International Poland.

Nazwa inwestycji: ASTORIA Premium Offices
Adres inwestycji: ul. Przeskok 2, Warszawa
Inwestor: Spółka Strabag Real Estate (SRE)
Autor projektu architektonicznego: Epstein Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Strabag Polska Sp. z o.o.
Początek realizacji: listopad 2013
Planowane oddanie do użytku: I połowa 2016
Powierzchnia całkowita: 28 000 m2

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej