Nowe miejsce kulturalno-rozrywkowe, które powstanie przy ulicy Konstruktorskiej 11 na Służewcu, ma służyć zarówno pracownikom dzielnicy, jak i jej mieszkańcom. Amfiteatr będzie otoczony kawiarniami i restauracjami, pomieści łącznie około 400 osób. Będzie to miejsce imprez kulturalnych oraz spotkań przy stolikach i wśród zieleni. Otwarcie planowane jest latem 2018 roku. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio Mode:lina. Pomysłodawcą i inwestorem jest Adgar Poland.
Ten izraelski deweloper od 1999 roku prowadzi inwestycje na Służewcu. Ma tu trzy nowoczesne obiekty biurowe.
– Od początku naszej obecności w tej dzielnicy staramy się wspierać jej rozwój - oferując nowoczesne rozwiązania i podejmując inicjatywy, które mają na celu poprawę życia i pracy w tej części Warszawy. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaangażować w przebudowę ulicy Suwak, tworzymy zielone miejsca spotkań w sąsiedztwie naszych budynków, a teraz budujemy amfiteatr, który będzie służył całej dzielnicy - powiedział Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland.
Betonowy i zakorkowany Służewiec
Na Służewcu, jak grzybów po deszczu przybywa nowych biurowców, apartamentowców i marketów. To wszystko powoduje coraz większy paraliż komunikacyjny. A czego potrzebują mieszkańcy i pracownicy dzielnicy? Za mało zieleni i miejsc do rekreacji – postulują. Październikowe badanie firmy TNS Kantar wśród pracowników Służewca potwierdziło, że 40% z nich chciałoby tu więcej miejsc z propozycjami kulturalnymi i rozrywką, a 46% brakuje terenów zielonych.

i
Ostatnie dane przedstawione w raporcie JLL potwierdzają, że Służewiec to dziś największy obszar biurowy w Polsce. W ponad 75 nowoczesnych budynkach biurowych o powierzchni ponad 1,1 mln m², które powstały na 325 hektarach w okolicach ulic Wołoskiej, Konstruktorskiej, Domaniewskiej, Marynarskiej i Cybernetyki, pracuje ok. 83 000 osób. Razem z osiedlami przybywa też mieszkańców (15 tys.).
- Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie sprawić, że Biznesowy Mokotów będzie lepszym miejscem do pracy i życia. Chcemy, aby w tej dzielnicy tętniło życie także po godzinie 17, a ludzie chętniej spędzali tu czas także po pracy - powiedział Eyal Litwin.