Służewiec bardziej kulturalną dzielnicą? Na tyłach biurowca powstanie amfiteatr

2018-01-13 12:29

Wiadomo nie od dziś, że na Służewcu brakuje atrakcyjnej przestrzeni publicznej, ciągów pieszych, zieleni. Dzielnica nie ma też swojego centrum. Wszystko to powoduje, że warszawiacy postrzegają ją jako miejsce pracy, bez możliwości spędzania wolnego czasu. Inwestor Adgar Poland postanowił nadać początek zmianom, które mają na celu poprawę życia i pracy w tej części Warszawy. Przed biurowcem Adgar Bit powstanie ogólnodostępny plac z amfiteatrem.

Nowe miejsce kulturalno-rozrywkowe, które powstanie przy ulicy Konstruktorskiej 11 na Służewcu, ma służyć zarówno pracownikom dzielnicy, jak i jej mieszkańcom. Amfiteatr będzie otoczony kawiarniami i restauracjami, pomieści łącznie około 400 osób. Będzie to miejsce imprez kulturalnych oraz spotkań przy stolikach i wśród zieleni. Otwarcie planowane jest latem 2018 roku. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio Mode:lina. Pomysłodawcą i inwestorem jest Adgar Poland.

Ten izraelski deweloper od 1999 roku prowadzi inwestycje na Służewcu. Ma tu trzy nowoczesne obiekty biurowe.
–   Od początku naszej obecności w tej dzielnicy staramy się wspierać jej rozwój - oferując nowoczesne rozwiązania i podejmując inicjatywy, które mają na celu poprawę życia i pracy w tej części Warszawy. Dlatego też zdecydowaliśmy się zaangażować w przebudowę ulicy Suwak, tworzymy zielone miejsca spotkań w sąsiedztwie naszych budynków, a teraz budujemy amfiteatr, który będzie służył całej dzielnicy - powiedział Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland.

Betonowy i zakorkowany Służewiec

Na Służewcu, jak grzybów po deszczu przybywa nowych biurowców, apartamentowców i marketów. To wszystko powoduje coraz większy paraliż komunikacyjny. A czego potrzebują mieszkańcy i pracownicy dzielnicy? Za mało zieleni i miejsc do rekreacji – postulują. Październikowe badanie firmy TNS Kantar wśród pracowników Służewca potwierdziło, że 40% z nich chciałoby tu więcej miejsc z propozycjami kulturalnymi i rozrywką, a 46% brakuje terenów zielonych.

Amfiteatr na Służewcu
Autor: materiał prasowy

Ostatnie dane przedstawione w raporcie JLL potwierdzają, że Służewiec to dziś największy obszar biurowy w Polsce. W ponad 75 nowoczesnych budynkach biurowych o powierzchni ponad 1,1 mln m², które powstały na 325 hektarach w okolicach ulic Wołoskiej, Konstruktorskiej, Domaniewskiej, Marynarskiej i Cybernetyki, pracuje ok. 83 000 osób. Razem z osiedlami przybywa też mieszkańców (15 tys.).

- Wierzymy, że dzięki naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie sprawić, że Biznesowy Mokotów będzie lepszym miejscem do pracy i życia. Chcemy, aby w tej dzielnicy tętniło życie także po godzinie 17, a ludzie chętniej spędzali tu czas także po pracy - powiedział Eyal Litwin.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej