Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w Warszawie

2017-05-23 11:24
II etap budowy kompleksu Spark
Autor: materiał prasowy

Mowa o drugim budynku kompleksu biurowego Spark, który zostanie wybudowany na Woli na tzw. serku wolskim. Ten 10-piętrowy biurowiec zostanie oddany do użytku najemców w pierwszym kwartale 2019.

Biurowiec Spark
Autor: Skanska W I etapie inwestycji firma Skanska wybuduje 9-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu 12 300 m², a w drugim powstanie 10-pietrowy budynek o powierzchni 18 000 m²

Kompleks Spark powstaje na działce przy ul Towarowej. W nowym budynku będzie 18 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na podziemnych kondygnacjach zaprojektowano garaż  ze 144 miejscami postojowymi. Obiekt będzie certyfikowany w systemie LEED Platinum i WELL.

Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska, projekt architektoniczny powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates, a projekt konstrukcji budynków i instalacji w Burze Happold.

Spark będzie miał docelowo 70 000 m² powierzchni. W inwestycji powstaną trzy budynki biurowe. Aktualnie trwa budowa pierwszego. Jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2018. Więcej informacji na ten temat>> W ostatnim III etapie inwestycji powstanie najwyższy obiekt – 130-metrowa wieża.

Inwestycja Skanskiej będzie otoczona ogólnodostępnym placem z amfiteatrem, strefą ćwiczeń, trampolinami posadzkowymi i mgiełką wodną. Ma to być nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności. Od ulicy kompleks oddzielony będzie pasem zieleni i małą architekturą w tzw. parkiem linearnym. Na dachu pierwszego budynku znajdzie się też mała pasieka, z której pozyskany miód będzie można kupić w tutejszej kantynie.

Spark
Autor: Skanska Property Poland W inwestycji Spark powstanie również 130-metrowa wieża

Nazwa inwestycji: Spark (II etap)
Lokalizacja: zbieg ul. Okopowej i Towarowej, Warszawa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: Kuryłowicz&Associates
Całkowita powierzchnia kompleksu: 70 000 m²
Powierzchnia biurowa (II etap): 18 000 m²
Liczba kondygnacji: 10 (I etap)
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2017 (II etap)
Zakończenie budowy: I kwartał 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej