Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w Warszawie

2017-05-23 11:24
II etap budowy kompleksu Spark
Autor: materiał prasowy

Mowa o drugim budynku kompleksu biurowego Spark, który zostanie wybudowany na Woli na tzw. serku wolskim. Ten 10-piętrowy biurowiec zostanie oddany do użytku najemców w pierwszym kwartale 2019.

Biurowiec Spark
Autor: Skanska W I etapie inwestycji firma Skanska wybuduje 9-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu 12 300 m², a w drugim powstanie 10-pietrowy budynek o powierzchni 18 000 m²

Kompleks Spark powstaje na działce przy ul Towarowej. W nowym budynku będzie 18 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Na podziemnych kondygnacjach zaprojektowano garaż  ze 144 miejscami postojowymi. Obiekt będzie certyfikowany w systemie LEED Platinum i WELL.

Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska, projekt architektoniczny powstał w pracowni Kuryłowicz & Associates, a projekt konstrukcji budynków i instalacji w Burze Happold.

Spark będzie miał docelowo 70 000 m² powierzchni. W inwestycji powstaną trzy budynki biurowe. Aktualnie trwa budowa pierwszego. Jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2018. Więcej informacji na ten temat>> W ostatnim III etapie inwestycji powstanie najwyższy obiekt – 130-metrowa wieża.

Inwestycja Skanskiej będzie otoczona ogólnodostępnym placem z amfiteatrem, strefą ćwiczeń, trampolinami posadzkowymi i mgiełką wodną. Ma to być nowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności. Od ulicy kompleks oddzielony będzie pasem zieleni i małą architekturą w tzw. parkiem linearnym. Na dachu pierwszego budynku znajdzie się też mała pasieka, z której pozyskany miód będzie można kupić w tutejszej kantynie.

Spark
Autor: Skanska Property Poland W inwestycji Spark powstanie również 130-metrowa wieża

Nazwa inwestycji: Spark (II etap)
Lokalizacja: zbieg ul. Okopowej i Towarowej, Warszawa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: Kuryłowicz&Associates
Całkowita powierzchnia kompleksu: 70 000 m²
Powierzchnia biurowa (II etap): 18 000 m²
Liczba kondygnacji: 10 (I etap)
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2017 (II etap)
Zakończenie budowy: I kwartał 2019

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej