Kamień węgielny na budowie biurowca Spark

2017-05-30 18:34
Biurowiec Spark
Autor: Skanska Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia projektowa Kuryłowicz & Associates

Trwa budowa I etapu budowy kompleksu Spark, który powstanie na rogu ulic Okopowej i Towarowej w Warszawie, na tzw. Serku Wolskim. Generalnym wykonawcą jest Skanska. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia projektowa Kuryłowicz & Associates.

Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach. Finalnie powstaną trzy budynki biurowe, w tym 130-metrowa wieża, o łącznej powierzchni 70 000 m². Projekt konstrukcji budynków i instalacji przygotowało Buro Happold. Inwestorem jest firma Skanska Property Poland, która odpowiada również za komercjalizację obiektów.

W I etapie inwestycji Spark firma Skanska wybuduje 9-kondygnacyjny biurowiec o powierzchni najmu 12 300 m². Budynek powstanie w obrębie al. Solidarności i ulic Okopowej, Wolskiej i Karolkowej na warszawskiej Woli. Będzie w nim 86 miejsc parkingowych.  Spark został zaprojektowany z myślą o potrzebach osób niepełnosprawnych. Będzie miał certyfikat „obiekt bez barier”. Do współpracy przy projektowaniu zostały zaproszone fundacje – Na Miejscu oraz Project for Public Spaces – które specjalizują się w planowaniu przyjaznej przestrzeni miejskiej. Dzięki konsultacjom ekspertów z fundacjami oraz okolicznymi mieszkańcami powstał projekt uwzględniający potrzeby matek z dziećmi, osób starszych i niepełnosprawnych. Biurowiec ma być certyfikowany na poziomie LEED Platinium, a oddanie do użytkowania zaplanowano na I kwartał 2018.

W ramach inwestycji od strony ul. Okopowej powstanie Plac Kercelak czyli skwer, na którym znajdzie się mała architektura zaprojektowana wspólnie z mieszkańcami w ramach projektu Nowa Towarowa. Dziedzińce wewnętrzne pomiędzy budynkami będą powiązane z al. Solidarności i ul. Wolską. W ten sposób powstanie wspólna przestrzeń o charakterze publicznym. Dodatkowo na tarasie pierwszego budynku będą ule, którymi zaopiekują się profesjonalni pszczelarze.


Nazwa inwestycji: Spark
Lokalizacja: zbieg ul. Okopowej i Towarowej, Warszawa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Skanska Property Poland
Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Projektant: Kuryłowicz&Associates
Całkowita powierzchnia kompleksu: 70 000 m²
Powierzchnia biurowa (I etap): 12 300 m²
Liczba kondygnacji: 9 (I etap)
Rozpoczęcie budowy: II kwartał 2016 ((I etap)
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej