Skalar - nowy biurowiec

2009-05-24 17:56

Niestety, nasze miasto jest w ogonie dużych miast pod względem liczby powierzchni biurowej. Niedoścignionym wzorem jest oczywiście Warszawa. Według raportu firmy Knight Frank dysponuje ona około 2,5 mln m2. W Poznaniu zasoby powierzchni biurowej szacowane są natomiast na niecałe 200 tys. m2 i tym samym...

...wyprzedzają nas niemal wszystkie większe ośrodki regionalne. To właśnie brak najwyższej klasy biurowców hamuje rozwój biznesu w Poznaniu. Miasto chce się prężnie rozwijać, przyciągać międzynarodowy kapitał, jednak nie zapewnia miejsca do prowadzenia działalności. Dlatego tak potrzebne są nowe inwestycje najwyższej klasy.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania biurowcami klasy A. Wzorem Zachodu, tego typu budynki biurowe powoli przestają być chwilową modą, a stają się standardem. Dużą rolę odgrywa wygoda, jaką takie biurowce zapewniają ich najemcom oraz możliwości związane z łatwą i elastyczną aranżacją wnętrz. Podwieszane sufity i podniesione podłogi techniczne, pozwalają na swobodne okablowanie elektryczne i teletechniczne, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki wnętrza. Ponadto w tego typu budynkach stosowane są najwyższej klasy systemy klimatyzacyjno-wentylacyjne i monitorujące, które zapewniają odpowiednią temperaturę i bezpieczeństwo. Oprócz komfortu pracy zarówno pracowników jak i pracodawców, biura klasy A dostarczają firmom korzyści wizerunkowych. Często to właśnie na podstawie siedziby przedsiębiorstwa powstaje wyobrażenie o nim. Dlatego spokojnie można powiedzieć, że biuro to swoista wizytówka, stąd zainteresowanie najnowocześniejszymi i prestiżowymi projektami.

Biurowiec Skalar
Autor: ARW IMAGE Public Relations Skalar Office Center w Poznaniu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej