Rozbudowa biurowca ENEA Operator

2015-12-08 11:53
Biurowiec ENEA Operator
Autor: materiał prasowy Rozbudowany biurowiec spółki ENEA Operator w Poznaniu

Generalnym wykonawcą nowej inwestycji spółki ENEA Operator będzie firma PTB Nickel. Dotychczasowa siedziba dystrybutora energii elektrycznej zmieni się nie do poznania. W przebudowanym obiekcie powstanie m.in. Centralna Dyspozycja Mocy.

Biurowiec spółki ENEA Operator znajduje się w Poznaniu przy ul. Strzeszyńskiej. Rozbudowa i przebudowa siedziby firmy potrwa 10 miesięcy. Prace rozpoczęto w II połowie listopada 2015. Istniejący obiekt ma trzy piętra, natomiast firma PTB Nickel zajmie się wybudowaniem dodatkowego, czterokondygnacyjnego skrzydła, o powierzchni użytkowej około 3300 m². Powstaną w nim nowoczesne biura i sale konferencyjne oraz Centralna Dyspozycja Mocy. Projekt budynku, nawiązuje do istniejącej zabudowy, został przygotowany przez poznańskie biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak. W budynku zaprojektowano również jednokondygnacyjny, podziemny garaż oraz niezbędną infrastrukturę techniczną. Obiekt będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozbudowa budynku zakończy się we wrześniu 2016.

Biurowiec ENEA Operator
Autor: materiał prasowy Nowe skrzydło biurowca ENEA Operator w Poznaniu

Nasza firma jako generalny wykonawca odpowiada nie tylko za modernizację istniejącego obiektu, ale także budowę nowych dróg wewnętrznych, ciągów pieszych oraz podziemnych miejsc postojowych. ENEA Operator to jeden z czterech największych dystrybutorów energii elektrycznej w naszym kraju. Spółka działa na obszarze 58 tys. km², obejmującym aż sześć województw, posiada łącznie ponad 113 tys. km linii energetycznych, a jej klientami jest obecnie blisko 2,5 mln podmiotów! Bardzo się cieszymy, że tak znana na polskim rynku marka powierzyła nam swoją najnowszą inwestycję – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Nazwa inwestycji: biurowiec ENEA Operator
Lokalizacja: Poznań, ul. Strzeszyńska
Funkcja: komercyjna
Generalny wykonawca: PTB Nickel
Projektant: Litoborski+Marciniak
Liczba kondygnacji: 3-4
Rozpoczęcie budowy: II połowa listopada 2015
Zakończenie budowy: wrześień 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej