Rondo 1 częściowo otwarte

2007-06-08 13:03
Rondo1
Autor: brak danych

W ścisłym centrum Warszawy, przy Rondzie ONZ, powstaje wielofunkcyjny kompleks Rondo 1. Niższy, 10-piętrowy budynek kompleksu został właśnie oddany do użytku. Drugi budynek, 40-piętrowa szklana wieża, osiągnęła już poziom 27. piętra.



Ponad 1 tys. m.kw. na pierwszym podziemnym piętrze nowo otwartego budynku zajmuje supermarket Albert (700 m.kw. zajmuje sklep, 300 m.kw. - miejsca parkingowe). Na parterze powstała Galeria Handlowa, a w niej m.in. kwiaciarnia, salon prasowy, kawiarnia, pralnia chemiczna, bar sushi, salon kosmetyczny i kiosk UNICEF. Pierwsze piętro zajmie klinika dentystyczna, a dwa najwyższe - deweloper całego kompleksu, Hochtief Project Development Polska sp. z o.o. Pozostałe piętra (od drugiego do siódmego) oraz poziom podziemny poniżej Alberta - zajmują 362 miejsca parkingowe. Niższy 10-piętrowy budynek kompleksu Rondo 1 został w 100 proc. wynajęty, a pozwolenie na użytkowanie uzyskał na koniec grudnia 2004 roku. Budowa 40-piętrowego biurowca przebiega zgodnie z planem; co tydzień przybywa jedno piętro. Oba budynki zostaną połączone przestrzenią zwaną "Ogrodem Zimowym". Budowa całego kompleksu ma być ukończona pod koniec 2005 roku.

Rondo 1 to inwestycja, która powinna sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających najemców. Rozwiązania zastosowane w Rondo1 to m.in. system BMS, który pozwala użytkownikom z pozycji komputera osobistego sterować oświetleniem i temperaturą w pomieszczeniu. Przezroczysta, przeszklona na całej wysokości, wytrzymała fasada ma zamontowane ogrzewanie wspomagające, które redukuje napływ chłodnego powietrza od okna.Centralna serwerownia budynku (tzw. hoteling serwerowy) spełnia wszelkie rygory bezpieczeństwa.
Istotna jest także elastyczność powierzchni biurowej. Dla wygody użytkowników w biurowcu znajdzie się 18 szybkich wind pasażerskich, które w niespełna minutę dojadą na szczyt 40-piętrowej szklanej wieży. Projekt szklanego kompleksu przy Rondzie ONZ powstał w wyniku współpracy polskiej pracowni architektonicznej AZO i światowej sławy architektów z amerykańskiej firmy Skidmore, Owings & Merill, która specjalizuje się w projektowaniu budynków wysokich i ma na swoim koncie takie projekty jak Sears Tower i John Hancock Building w Chicago. Za marketing, działania związane z wynajmem, zarządzanie oraz kompleksowe prowadzenie projektu odpowiada Hochtief Project Development Polska. Z końcem 2004 r. 100 proc. udziałów w spółce Rondo ONZ Project Development nabyła spółka Joint Venture Commerzleasing und Immobilien (CLI) i Grupa Inwestorów z Hamburga.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej