Rockwell Automation buduje w Katowicach

2007-05-24 12:36

Amerykański koncern Rockwell Automation zbuduje w Katowicach centrum oprogramowania, centrum obsługi klientów na Europę i fabrykę automatyki przemysłowej. Utworzy ponad 500 miejsc pracy.

Rockwell-producent automatyki przemysłowej, napędów, wyłączników, przyrządów do sterowania itp. zbuduje w Katowicach trzy obiekty: centrum obsługi, fabrykę oraz centrum oprogramowania. Koncern nie ujawnia wartości swojej inwestycji, tłumacząc to przyjętymi w tej korporacji standardami informowania. Przedstawiciele katowickiego samorządu szacują wartość samych tylko obiektów - jak mówią nieoficjalnie - na co najmniej 11 mln euro, nie licząc wyposażenia i technologii.
13-hektarowa działka, którą miasto przeznaczyło pod inwestycję, ma być włączona do KSSE. Ministerstwo Skarbu zaakceptowało taki wniosek. W ciągu najbliższych trzech tygodni ma go jeszcze zaopiniować rząd. 19 września 2006 roku w katowickich Szopienicach, niegdyś robotniczej dzielnicy miasta, Steve Dudzinski, menedżer firmy na Europę, wbił co prawda w ziemię pierwszą łopatę, ale z rozpoczęciem budowy koncern poczeka jednak na decyzję o włączeniu terenu do specjalnej strefy. Inwestycja w Katowicach ruszy za kilka tygodni, a zakończy się, według planów, w połowie 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej