Rockwell Automation buduje w Katowicach

2007-05-24 12:36

Amerykański koncern Rockwell Automation zbuduje w Katowicach centrum oprogramowania, centrum obsługi klientów na Europę i fabrykę automatyki przemysłowej. Utworzy ponad 500 miejsc pracy.

Rockwell-producent automatyki przemysłowej, napędów, wyłączników, przyrządów do sterowania itp. zbuduje w Katowicach trzy obiekty: centrum obsługi, fabrykę oraz centrum oprogramowania. Koncern nie ujawnia wartości swojej inwestycji, tłumacząc to przyjętymi w tej korporacji standardami informowania. Przedstawiciele katowickiego samorządu szacują wartość samych tylko obiektów - jak mówią nieoficjalnie - na co najmniej 11 mln euro, nie licząc wyposażenia i technologii.
13-hektarowa działka, którą miasto przeznaczyło pod inwestycję, ma być włączona do KSSE. Ministerstwo Skarbu zaakceptowało taki wniosek. W ciągu najbliższych trzech tygodni ma go jeszcze zaopiniować rząd. 19 września 2006 roku w katowickich Szopienicach, niegdyś robotniczej dzielnicy miasta, Steve Dudzinski, menedżer firmy na Europę, wbił co prawda w ziemię pierwszą łopatę, ale z rozpoczęciem budowy koncern poczeka jednak na decyzję o włączeniu terenu do specjalnej strefy. Inwestycja w Katowicach ruszy za kilka tygodni, a zakończy się, według planów, w połowie 2007 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej