Radisson Blu

2009-05-29 12:36
Radisson Blu w Gdańsku
Autor: materiały od agencji PR

Pięciogwiazdkowy hotel Radisson Blu Gdańsk jest już otwarty. Budynek znajduje w centrum zabytkowej części miasta, nieopodal Traktu Królewskiego i Dworu Artusa. Inwestorem jest spółka Rezydent SA.

Projekt architektoniczny hotelu został przygotowany przez architektów Piotra Rutkowskiego i Zbigniewa Młodzianowskiego z sopockiej pracowni architektonicznej Horus. Połączono elementy starych murów z nowoczesną aranżacją bryły budynku. Architekci wyeksponowali zabytkowe fragmenty obiektu, które można odnaleźć także we wnętrzach. Historia fasady sięga XIX wieku – wówczas w tym miejscu stał hotel Du Nord. Po wojnie postanowiono przywrócić zniszczonemu budynkowi jego dawną świetność. W latach 50-tych XX w., architekt Lech Kadłubowski zaprojektował nową fasadę powstałego w tym miejscu hotelu Jantar. Zadbał o to, by elewacja zachowała historyczny kostium, kunszt i jakość  dawnego obiektu. Według ponad stuletnich wzorów zaprojektował również fasady najbliższych hotelowi kamienic i stworzył w ten sposób jedną z najbardziej znanych i najładniejszych ulic Gdańska – ulicę Długą z przedłużeniem – Długim Targiem. Obecnie rozbudowano dawną budowlę hotelu Jantar do rozmiaru i rangi 5-gwiazdkowego hotelu.

Hotel dysponuje 134 pokojami: standardowymi, business class, apartamentami oraz deluxe. Przygotowany został także apartament prezydencki. Pokoje mają delikatne, stonowane barwy ścian, mebli, pościeli i zasłon. Dominują beże, brązy i pastelowe błękity. Pomieszczenia wyposażone zostały w odbiorniki telewizyjne LCD, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz sejf. W każdym pokoju jest również dostęp do bezprzewodowego, szerokopasmowego Internetu oraz regulowana klimatyzacja. 

W Radisson Blu Gdańsk możliwe będzie organizowanie różnego rodzaju spotkań, sympozjów i konferencji. Na parterze znajduje się sala konferencyjno-bankietowa Rezydent o powierzchni ok. 165 m2. Podczas konferencji pomieści ona  200 osób, a w przypadku bankietu 130. System regulowania ścianek działowych pozwala na podział sali na dwa lub trzy mniejsze pomieszczenia. Rezydent został wyposażony w sprzęt audiowizualny, bezprzewodowy internet i indywidualnie regulowaną klimatyzację. Do sali przylega obszerne foyer o powierzchni 80 m2 i będzie wykorzystywane w czasie przerw podczas konferencji.  W przeszklonym atrium uczestnicy, organizatorzy i sponsorzy  konferencji mogą rozstawić własne stoiska wystawiennicze i punkty informacyjne. Na piętrze budynku znajduje się Sala Gotycka, mogąca pomieścić od 30 do 60 osób. Z jej okien rozpościera się widok na XIV-wieczną kamieniczkę, wkomponowaną w bryłę hotelu.
W garażu podziemnym znajduje się 10 miejsc parkingowych.
Koszty inwestycji wyniosły 163 mln zł. Głównym wykonawcą była firma Allcon z Gdyni.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej