Przebudowa kina Neptun w Gdańsku

2016-01-11 14:47
kino Neptun
Autor: Capital Park Wizualizacja – przebudowane kino Neptun w Gdańsku

Inwestycja obejmie prace związane z przebudową oraz nadbudową budynku kina Neptun w Gdańsku. W zmodernizowanych kamienicach powstanie hotel. Generalnym wykonawcą projektu będzie firma Erbud.

Nieruchomość znajduje się przy ul. Piwnej i Długiej w Gdańsku. W ramach realizacji powstanie nowoczesna zabudowa kaminicowa, z jednopoziomiowym garażem podziemnym, w którym będą 34 miejsca postojowe. Architektura budynku będzie współczesna, ale jednocześnie ma nawiązywać do historycznej zabudowy kina Neptun. Autorem projektu jest pracownia AGK Architekci. Inwestorem realizacji jest firma Capital Park Gdańsk. Łączna wartość kontraktu z generalnym wykonawcą, firmą Erbud, wyniesie 38,2 mln zł. Prace zostały podzielone na dwie fazy. Wartość pierwszej to 1,3 mln zł, drugiej – 36,9 mln zł. Rozpoczęcie II etapu powinno nastąpić do końca września 2016. Całość prac zakończy się po około 22 miesiącach od rozpoczęcia II fazy projektu. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest Grupa Capital Park.

kino Neptun
Autor: Capital Park Wizualizacja – rewitalizacja kina Neptun w Gdańsku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej