Pozwolenie na budowę Galerii Hetman

2007-05-22 18:17
Hetman
Autor: brak danych

Amerykański inwestor Polimeni International na początku lipca złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Powodem zwłoki, według inwestora, była trwająca procedura uprawomocnienia, uchwalonego przez Radę Miejską, planu zagospodarowania przestrzennego.

Galeria Hetman ma powstać na terenie między ulicami: Krauthofera, Dmowskiego, Hetmańską oraz przyszłą tak zwaną Nową Opolską. Będzie ona kosztować amerykańskiego inwestora, Polimeni International, około 55 milionów euro. Firma podpisała z miastem umowę partycypacyjną. Inwestor zobowiązał się przeznaczyć 14 mln zł na budowę infrastruktury i przebudowę układu komunikacyjnego w tej części miasta.

Nowe centrum handlowo - rozrywkowe będzie miało powierzchnię całkowitą 82 tys. mkw. Oprócz standardowej części handlowo-usługowej, inwestor zapowiada powstanie ściany wspinaczkowej, kina samochodowego i lodowiska. Na wielopoziomowym parkingu zaprojektowano 2 tys. miejsc parkingowych. W Galerii Hetman znajdzie pracę prawie 1000 osób. Polimeni International zapewnia, że przy budowie centrum zostaną zatrudnieni poznaniacy i lokalne firmy, a dzięki całej inwestycji do budżetu miasta wpłynie 1,5 mln zł tytułem samego podatku od nieruchomości.
Czterokondygnacyjny budynek będzie wykonany w technologii tradycyjnej. Na obecnym etapie przygotowywany jest komplet dokumentów niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę. Galeria ma stanąć w półtora roku od uzyskania pozwolenia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej