Poznański Sheraton w budowie

2007-05-22 16:15
sheraton
Autor: www.mat.com.pl

Przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu, na miejscu dawnego kina Bałtyk trwa budowa pięciogwiazkowego hotelu Sheraton. Gmach zostanie oddany do użytku 15 listopada 2006 roku.

Przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu już zbudowano fasadę pięciogwiazdkowego hoteu. Gmach postawi spółka Centrum Obsługi Biznesu. Jak zapowiada prezes firmy budynek gotowy będzie w połowie listopada 2006 roku.

W siedmiokondygnacyjnym hotelu znajdzie się ponad 180 pokoi, centrum kongresowe, basen, salon fitness oraz restauracje i kawiarnie. W jednopoziomowej hali garażowej pod budynkiem znajdzie się parking dla 30 samochodów. Budowa gmachu pochłonie 30 mln euro. Znajdzie w nim pracę 150 osób. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 8 400 mkw.Generalnym wykonawcą budynku jest firma Cocefi Polska.

Po zakończeniu prac nad hotelem, rozpocznie się druga część inwestycji, czyli budowa biurowca od strony ulicy Roosevelta. Równocześnie z budową biurowca rozpocznie się adaptacja na biura budynku zabytkowej drukarni na tyłach posesji. Projekt hotelu i biurowca wykonała trójmiejska pracownia architektoniczna Mat, natomiast autorem adaptacji drukarni jest poznańskie Studio ADS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej