Poznański Sheraton w budowie

2007-05-22 16:15
sheraton
Autor: www.mat.com.pl

Przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu, na miejscu dawnego kina Bałtyk trwa budowa pięciogwiazkowego hotelu Sheraton. Gmach zostanie oddany do użytku 15 listopada 2006 roku.

Przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu już zbudowano fasadę pięciogwiazdkowego hoteu. Gmach postawi spółka Centrum Obsługi Biznesu. Jak zapowiada prezes firmy budynek gotowy będzie w połowie listopada 2006 roku.

W siedmiokondygnacyjnym hotelu znajdzie się ponad 180 pokoi, centrum kongresowe, basen, salon fitness oraz restauracje i kawiarnie. W jednopoziomowej hali garażowej pod budynkiem znajdzie się parking dla 30 samochodów. Budowa gmachu pochłonie 30 mln euro. Znajdzie w nim pracę 150 osób. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 8 400 mkw.Generalnym wykonawcą budynku jest firma Cocefi Polska.

Po zakończeniu prac nad hotelem, rozpocznie się druga część inwestycji, czyli budowa biurowca od strony ulicy Roosevelta. Równocześnie z budową biurowca rozpocznie się adaptacja na biura budynku zabytkowej drukarni na tyłach posesji. Projekt hotelu i biurowca wykonała trójmiejska pracownia architektoniczna Mat, natomiast autorem adaptacji drukarni jest poznańskie Studio ADS.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej