Powrót Globe Trade Center do Krakowa

2007-05-17 17:28
Galileo Newton Edison
Autor: brak danych

Globe Trade Centre ponownie inwestuje w Krakowie. Tym razem chodzi o trzeci obok Galileo i Newtona budynek planowanego kompleksu biurowego. Deweloper odda obiekt do użytku w pierwszym kwartale 2008 roku.

Edison jest kolejnym budynkiem GTC, którego budowa potwierdza zapotrzebowanie na tego typu obiekty w Krakowie. Biurowiec powstanie przy skrzyżowaniu Al. Armii Krajowej i ul. Przybyszewskiego. Budowla liczyć będzie 11 kondygnacji, 10 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A i 400 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze. Spółka GTC usytuowała kompleks przy drodze prowadzącej na lotnisko w Bielicach, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską i połączeniem z międzynarodową trasą E40. Projektem zajął się arch. Marek Dunikowski z pracowni DDJM. Wzorzec budynku nie wyróżnia się wśród bliźniaczo podobnych obiektów Galileo i Newtona - wyraźnie nawiązuje do nich pod względem formy i rozwiązań technologicznych. Liczy się w nim nie nowoczesna, abstrakcyjna konstrukcja, lecz funkcjonalność i prostota ułatwiająca użytkowanie. Edison będzie regularnym prostopadłościanem, w którym zamontowane zostaną 4 windy. Ich rozmieszczenie pozostawi pełna swobodę przy wewnętrznej aranżacji powierzchni biurowych.

Generalnym wykonawca biurowca jest firma Warbud S.A. Za wynajem powierzchni biurowych odpowiadają agencje CB Richard Ellis oraz Knight Frank. Łączny koszt projektu w Krakowie szacuje się na 16 milionów euro. Nie będzie to jedyna inwestycja GTC w stolicy Małopolski. Spółka planuje rozpocząć budowę biur na dodatkowej kondygnacji Galerii Kazimierz oraz centrum Biurowego Kazimierz znajdującego się obok budynku Galerii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej