Termy Poddębice gotowe! 1 maja 2022 wielkie otwarcie kompleksu geotermalnego! Cennik

2022-04-26 13:21
Poddębice Termy
Autor: Alstal Termy Poddębice zmieniły nazwę na Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Termy Poddębice przeszły spektakularną rewitalizację. Powstało nowoczesne Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji z wykorzystaniem wód geotermalnych. Już w majówkę 2022 baseny w Poddębicach będzie można odwiedzić. Wielkie otwarcie basenów termalnych zaplanowano na 1 maja i będzie ono przebiegać pod nazwą "Termalna Majówka", a na odwiedzających czeka wiele atrakcji. Odbędą się również koncerty gwiazd. Dowiedz się więcej.

Spis treści

  1. Termy Poddębice to Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji
  2. Jakie są nowe termy Poddębice?
  3. Kiedy wielkie otwarcie Term Poddębice i jakie atrakcje?
  4. Termy Poddębice - cennik
  5. Termy Poddębice - godziny otwarcia
  6. Termy Poddębice - film z budowy
  7. Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Termy Poddębice to Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji

Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji - tak nazywa się po rewitalizacji kompleks w Poddębicach. W niedzielę, 1 maja odbędzie się oficjalne otwarcie odnowionych term.

Koszt inwestycji to prawie 77 mln zł. Wykonawcami inwestycji są firmy: Alstal Grupa Budowlana oraz AGB.

Ciekawe

Woda w Poddębicach wydobywana jest z utworów piaskowcowych kredy dolnej otworem wiertniczym Poddębice GT-2 z głębokości 2101 m. Temperatura wody mierzona na powierzchni wynosi 71 °C, natomiast całkowita jej mineralizacja to 423 mg/l. Poddębicka woda termalna ma charakter wody wodorowęglanowo-sodowo-wapniowej, hipertermalnej.

Jakie są nowe termy Poddębice?

W nowym kompleksie geotermalnym Poddębice znajduje się 7 basenów zewnętrznych i wewnętrznych wyposażonych w gejzery, masażery, groty sztucznej fali oraz dzikie rzeki. Rodzaje basenów: wypływowy połączony z basenem wewnętrznym, pływacko-rekreacyjny, dziecięcy, a także basen ścian wodnych. Temperatura wody wynosi 30-34°. Łączna powierzchnia lustra wody to prawie 2300 m².

W kompleksie są też sauny: sucha, parowa, infrared, a także pomieszczenia haloterapii z komnatą solną, ponadto zespół rehabilitacji, składający się z sal zajęć ruchowych, pomieszczeń masażu i gabinetu lekarskiego. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Kiedy wielkie otwarcie Term Poddębice i jakie atrakcje?

Otwarcie Term Poddębice zaplanowano na majówkę 2022, dokładnie 1 maja.

„Termalna Majówka” odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach: w kompleksie geotermalnym przy ulicy Adama Mickiewicza oraz na Placu Kościuszki, gdzie zagrają: Trubadurzy, Robert Janowski i Shaun Baker&Jessica Jean. Gwiazdą wieczoru będzie C-Bool, który wejdzie na scenę około godz. 21:00. Organizatorzy przygotowali również inne atrakcje: Festiwal Smaku i Kolorów, trampoliny i dmuchańce, liczne konkursy i zabawy, a także Bieg bez barier.

Termy Poddębice - cennik

Cennik termy poddębice
Autor: Termy Poddębice Link: Kliknij i powiększ

Termy Poddębice - godziny otwarcia

Termy Poddębice otwarte są codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00.

Termy Poddębice - film z budowy

Jak dojechać do basenów termalnych Poddębice?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej